«Կարծում եմ՝ դեռևս սպասելիքներ կլինեն: Ըստ իս, հարցը չի հասնի նաև արտահերթ ընտրությունների, որովհետև Նիկոլ Փաշինյանը ճկուն քաղաքական գործիչ է: Իրեն մեղադրում են պոպուլիզմի մեջ, բայց պոպուլիստ լինելը նաև որոշակի ճկունություն  է նշանակում: Հիմա եթե մտածում են, որ ավելի արդյունավետ, ռացիոնալ կառավարման ձևեր կլինեն ու իրավիճակը կփոխվի, ինչ–որ ժամանակ հետո կհասկանան, որ հնարավոր չէ, և մեկ տարի հետո օրակարգի ձևավորման խնդիր կլինի: Ամեն դեպքում, կարծում եմ, որ Նիկոլ Փաշինյանը դեռ ունի վստահության «կրեդիտը» և ունի այնքան ճկունություն, որ սկսի նոր օրակարգերի մասին խոսել»,–ասաց նա՝ ընդգծելով, որ պետք է հաշվի առնել, որ ԱԺ–ում ևս ձևավորման, խմորման փուլ է:
Արտակ Կիրակոսյանը շեշտեց, որ մեծ հաշվով, հետաքրքրություն, նոր գաղափարներ ու փոփոխություններ են լինելու: «Ես այդ իմաստով ո՛չ լավատես, ո՛չ էլ վատատես եմ, բայց կարծում եմ՝ մի քիչ թերագնահատվում է դինամիկան: Մենք, այնուամենայնիվ, այսօր բավականին դինամիկ վիճակում ենք և այդ դինամիկությունը միշտ հույս է բերում: Լճացման մեջ չենք, որ էյֆորիան ամբողջովին մեռնի: ՀՀԿ–ի հիմնական խնդիրը ահավոր լճացումն ու նաև կարծրացումն էր, և չէր երևում, թե այդ համակարգը բացի ջարդվելուց, ի՞նչ տրանսֆորմացիայի կարող է ենթարկվել: Այն համակարգը, որն այսօր ունենք, դեռ հեղհեղուկ վիճակում է, մինչև կարծրանալը երկար ժամանակ ունի: Եվ կարծում եմ, որ առնվազն հինգ տարի այս իշխանությունները դեռ կմնան»,–եզրափակեց Ա. Կիրակոսյանը:
Մեծ Պահք. Փետրվարի 22-ին՝ Արտաքսման կիրակի Թաիլանդում կենդանաբանական այգում մի քանի շաբաթվա ընթացքում անկել է ավելի քան 70 վագր Դանակահարություն` Սևանում. 1 հոգի մահացել է «Մենք մասնակիցն ենք պատմության կերտմանը» խորագրով ցուցահանդես (ֆոտոշարք)Ալիևի հիտլերյան թեզերն ու Ամասիայի միջադեպը․ ինչպե՞ս է իշխանությունը բացում դռները թշնամու առաջ․ Էդմոն Մարուքյան«Ինտերի» մեկնարկային կազմը Հորդանանը քննադատել է գրեթե ողջ Մերձավոր Արեւելքի հանդեպ Իսրայելի իրավունքի մասին ԱՄՆ դեսպանի հայտարարությունը Արմավիրի բանտ տանող ճանապարհի ցուցանակի վրա քաղաքացու մարմին է կախված եղել Ճապոնացի գիտնականները հրաժարվել են Դաունի համախտանիշի հետ կապված քրոմոսոմի հեռացման մեթոդից Փարիզի քաղաքապետը Կիեւին գեներատորներ է նվիրաբերել Էփշտեյնի ստվերը հասավ նաև «Ֆերգիին»․ Արքայազն Էնդրյուի նախկին կինը հայտնվել է սկանդալի կենտրոնում Տեխնիկապես նրանք տարբեր են, սակայն հոգեբանական առումով շատ նման են. Դիբալան՝ Մեսսիի և Ռոնալդուի մասին Ռուսաստանի ՊՆ-ն հայտարարել է Դոնեցկի մարզի Կարպովկայի վերահսկողության մասին Համատեղ աղոթքները վկայությունն են, որ երբ ժողովուրդը միաբանվում է Տիրոջ առաջ, հույսն ու հավատը առավել են զորանում. Արագածոտնի թեմ Չենք թողնի, որ մեր լեզուն և մշակույթը ոչնչացնեն. Ատոմ Մխիթարյան Փետրվարի 22-ին և 23-ին եղանակային վտանգի դեղին մակարդակ է հայտարարված Մոսկվայում Հրդեհի ահազանգ գազալցակայաններից մեկում ՆԱՍԱ-ն նախատեսում է մարտի սկզբին տիեզերագնացներ ուղարկել Լուսին Քանի՞ տուգանային միավոր է տրվում վարորդին և ինչպե՞ս են դրանք հանվում ԱՄՆ-ի կողմից շրջափակման պատճառով Կուբան կանգնած է աղետալի հումանիտար ճգնաժամի առջև Միակ պետությունները, որոնք բացահայտ կերպով ողջունել և ծափահարել են Կաթողիկոսի դեմ հարուցված քրեական գործը, եղել են Ադրբեջանն ու Թուրքիան․ Արշակ ԿարապետյանՉինաստանում մինչ այսօր մահապատիժը, որպես պատժի միջոց, գոյություն ունի, դրա հետ կապված մի կարևոր դետալ կա․ Արմեն Հովասափյան Բայկալում սուզված մեքենայից դուրս են բերվել ութ զոհերի մարմինները Արցախն իմ հայրենիքն է, արյուն էինք թափել սուրբ հողի համար րոպե անգամ չվարանելով․ Խաչիկ ԳալստյանԶելենսկին Ռուսաստանի ռազմարդյունաբերական համալիրի և «ստվերային նավատորմի» հետ կապված նոր պատժամիջոցներ է սահմանել Ինչ էին անում ադրբեջանցիներն Ամասիայում ու ինչու են կարոտում այն «Գյումրի 2»-ը արդեն փորձարկվել է և ձախողվել Վաղարշապատում. Էդմոն Մարուքյան Իջեցնելու ենք դեղերի գները եռեսուն տոկոսով. Հրայր ԿամենդատյանՔաղաքականությունը խաղ ու պար չէ, որ ամեն մի խեղկատակ գա ասի՝ բարև ձեզ, ես քաղաքական գործիչ եմ. Էդմոն Մարուքյան Քաղաքական դաշտ ենք գալիս՝ փոխելու խաղի հին կանոնները․ Ավետիք Չալաբյան.Ձյուն, բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն․ եղանակի տեսություն Մի՛ վախեցեք մաhից, պատրա՛ստ եղեք դրան և որևէ ձևով մի՛ արագացրեք այն և անվա՛խ քայլեք ձեր ճանապարհով՝ մնացած ամեն ինչը թողնելով Աստծուն․ Ռուբեն Վարդանյան Խոշոր վթար, Շենգավիթում բախվել են «Toyota» ու «Jeep», 4 վիրավnրներից մեկն անչափահաս է․ Shamshyan «ՀայաՔվե»-ն բանակցում է առողջ ազգային քաղաքական ուժերի հետ․ Ցոլակ ԱկոպյանՎազգեն Սաղաթելյանի կալանքը 3 ամսով երկարացնելու որոշման դեմ բողոքի վերաբերյալ վերաքննիչ դատարանի որոշումը կայացվելու է երկուշաբթի օրը. փաստաբան ԱՄՆ- Իրան հակամարտությունը ինչ նոր հավանական վտանգներ է իր մեջ պարունակում․ Կարապետյան Կինը երեխաներին թողել է տաքսու վարորդի մոտ և գնացել շոփփինգի․ մանրամասներԹրամփը մարտի վերջին կայցելի Չինաստան Մենք հիշում ենք Ալիևի մատ թափ տալը, իսկ դու գնացել ձեռքն ես սեղմում. Արշակ Կարապետյան Համալսարանական հանրակացարանում ուսանողի դիակ է հայտնաբերվելԼավ մասնագետները՝ տնտեսության կայունության և աճի հիմքում. ԶՊՄԿ-ի օրինակըՏնտեսական ծրագիր, որը Հայաստանը կդարձնի ավելի բարեկեցիկ․ միացե՛ք մեզ Կենսաթոշակառուների այսպիսի վիճակը պետության համար ամոթալի է․ Դավիթ ՀակոբյանՀայաստանում վարելահողերի շուրջ 50 տոկոսը չի մշակվում, ինչի հետևանքով դրանց զգալի մասը կանգնած է անապատացման իրական վտանգի առջև․ Տիգրան Դումիկյան Դանակաhարnւթյnւն՝ Գյումրիում. ի՞նչ է եղել Թուրքիան խանդավառվել է Փաշինյանի հայտարարություններից «Կոպտերներ». երբ ու ինչպես առաջին անգամ ստեղծվեցին դրանք. «Փաստ»Ի՞նչ է Երևանում փնտրելու Մարթա Կոսը Հայաստանում վարելահողերի շուրջ 50%-ը չի մշակվում․ ի՞նչ անել. Տիգրան Դումիկյան ՔՊ-ում այժմ էլ մարզպետների ձայներն են հաշվում