Խոշոր ավտովթար Արմավիր քաղաքում. բախվել են «յաշիկն» ու «06»-ը. կան վիրավորներ. «յաշիկի» ոստիկան վարորդի փոխարեն մեկ ուրիշն է ներկայացել վարորդ
Երեկ՝ հոկտեմբերի 23-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում։ Ժամը 22։50-ի սահմաններում Երևանյան և Հանրապետության փողոցների խաչմերուկում բախվել են Երևան քաղաքի Նոր Արեշ 4-րդ փողոցի բնակիչ, 70-ամյա Ալեքսանդր Գալստյանի վարած Վազ 2106 մակնիշի 34 QA 445 համարանիշի և Mercedes Benz մակնիշի 12 AN 112 համարանիշի ավտոմեքենաները։ Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով «06»-ի վարորդ Ա. Գալստյանն ու նրա ուղևորներ՝ Երևան քաղաքի Նոր Արեշ 4-րդ փողոցի բնակիչներ, 62-ամյա Անահիտ Մկրտչյանը, 4-ամյա Անահիտ Գալստյանը և Երևան քաղաքի Չարենցի 24 շենքի բնակիչ, 20-ամյա Արմինե Մկրտչյանը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Արմավիրի բժշկական կենտրոն։