Երևանի թիվ 195 դպրոցում անչափահասի դանակահարության դեպքով մեղադրանք է առաջադրվել. գործը դատարանում է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում ավարտվել է անչափահասներին կտրող-ծակող առարկայով մարմնական վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Նախաքննության ընթացքում ձեռնարկված քննչական և դատավարական գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ անչափահասները վնասվածքներն ստացել են 2015 թվականի փետրվարի 22-ին՝ ժամը 19:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի թիվ 195 դպրոցի մոտ տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ։
Պարզվել է նաև առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով նույնպես անչափահաս է։
Նախաքննությամբ ձեռք բերված ապացույցների համաձայն՝ 2015 թվականի փետրվարի 22-ին` ժամը 19:00-ի սահմաններում, անչափահաս Աբովյանը Երևան քաղաքի Մազմանյան և Բաշինջաղյան փողոցների խաչմերուկում հանդիպել է իր ծանոթին, ով զանգահարելու համար խնդրել է տրամադրել իր բջջային հեռախոսը:
Հեռախոսով զրուցելով քայլել են դեպի թիվ 195 դպրոցի բակ, որտեղ հանդիպել են այլ ծանոթ անձանց: Առաջացել է վիճաբանություն, որի ժամանակ երկու անչափահասի՝ Նիկողոսյանին և Սահակյանին, պատճառվել են մարմնական վնասվածքներ։ Նիկողոսյանի կրծքավանդակի ձախ հատվածին կտրող-ծակող առարկայով պատճառված մարմնական վնասվածքը դատաբժշկական փորձաքննության եզրակացությամբ գնահատվել է ծանր, իսկ Սահակյանի վնասվածքը՝ միջին ծանրության:
Նախաքննության ընթացքում տուժող Սահակյանը բողոք չի ներկայացրել։ Նկատի ունենալով, որ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 183-րդ հոդվածի համաձայն՝ միջին ծանրության մարմնական վնասվածք պատճառելու համար գործերը հարուցվում են ոչ այլ կերպ, քան տուժողի բողոքի հիման վրա, ուստիև` 2015 թվականի մարտի 19-ին որոշում է կայացվել Վ. Սահակյանի առողջությանը դիտավորությամբ միջին ծանրության մարմնական վնասվածք պատճառելու դեպքի առթիվ Աբովյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում չիրականացնել` դիմողի բողոքի բացակայության հիմքով:
Մինչդատական վարույթի ընթացքում ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա Աբովյանին մեղադրանք է առաջադրվել` Նիկողոսյանին ծանր մարմնական վնաս պատճառելու համար՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել ծնողի հսկողությանը հանձնելը:
Քրեական գործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ, ուղարկվել է նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազին, մեղադրական եզրակացությունը հաստատվել է, և գործն ուղարկվել Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան:
Կցանկանայի՞ք տեսնել նման մենամարտ․ Ծառուկյանը դիմել է երկրպագուներին Պարզվել է այսօր Երևանում ողբերգական միջադեպի հետևանքով հիվանդանոցում մահացածի և 7 վիրավորների ինքնությունը Ադրբեջանցիները գյուղում շրջել, գնացել են․ մենք տեսել ենք վիդեոներով. արեգնադեմցիԱլիևն աշխատանքային այցով Վաշինգտոն է մեկնել Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համարԸնտրական շրջանի «բացումից» երկու օր անց Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներինԱՄՆ-ն վերջնագիր է ներկայացրել Իրանին Հունաստանում Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է Անհայտ զինվորի հուշահամալիր Նոր կադրեր՝ Աջափնյակում տեղի ունեցած կրակոցներից, ինչի հետևանքով կա զոհ և 9 վիրավոր Ծափաթաղում սպանված Տիգրանի քույրը և եղբայրները վերադարձել են մայրիկի մոտ Աշոցքի տարածաշրջանում թույլ ձյուն է տեղում․ Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համարՀարազատներն են եկել, ներսում քննչական գործողություններ են. իրավիճակը՝ Հանրապետական հիվանդանոցում Ամեն ինչ անելու ենք, որ ուրախացնենք մեր ժողովրդին․ Հովհաննես Հարությունյանը՝ «Նոա»-«ԱԶ Ալկմար» հանդիպման մասին Արարատի մարզում 5 հոգով, որոնց մեջ կան նաև անչափահասներ, ծեծի են ենթարկել 2 երիտասարդի․ կան վիրավորներ Ջուր հավաքեք․ տասնյակ հասցեներում վաղը ջուր չի լինելու Ուրուգվայի Պունտա դել Էստե քաղաքում բացվել է ՀՀ պատվավոր հյուպատոսությունը Երևան-Սևան ավտոճանապարհին «Opel Zafira»-ն դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և բախվել երկաթե արգելապատնեշներին․ կա 3 վիրավոր Թուրքիայում 116 տարի անց վերահրատարակվել է Գրիգոր Զոհրապի «Քրեական իրավունք» աշխատությունըԺնևում այսօրվա բանակցությունների ժամանակ զրույցը դժվար էր, բայց կարևոր․ Բուդանով ՈՒՉԼ փլեյ-օֆֆ փուլի հանդիպումները Հայ գրոսմայստերները պահպանում են առաջատարի դիրքերը Տաշքենդի միջազգային մրցաշարումԱՄՆ-ն Ռուսաստանի հետ քննարկել է միջուկային էներգիայով աշխատող տվյալների կենտրոն ստեղծելու գաղափարը Հայտնի է Աջափնյակում կրակոցների հետևանքով սպանվածի ինքնությունը, միջադեպի մասնակից անձանց շրջանակը Լուսանկարում պատկերված անձը որոնվում է․ ՆԳՆՍենսացիա. Հայ ուսանողներին առաջարկում են թուրքական կրթաթոշակ ստանալ Դիլիջանի 51-ամյա բնակչի տանը թմրամիջոց է հայտնաբերվել. համայնքային ոստիկանների բացահայտումը Կրակոցների հետևանքով վիրավորներից 3–ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, 3–ինը՝ ծանր. Առողջապահության նախարարություն Գեղարքունիքի քրեական ոստիկաններն ապօրինի ինքնաձիգ են հայտնաբերվել «Պետք է համախմբվել «Ո՛չ Արևմտյան Ադրբեջանին» օրակարգի շուրջ»․ նամակ՝ ՄԱԿ ներկայացուցչությանը (տեսանյութ)Պեզեշկիանն ընդունել է Ռուսաստանի էներգետիկայի նախարարին ԶՊՄԿ-ն ձեռք բերեց տարածաշրջանում առաջին Komatsu PC 4000 մակնիշի էքսկավատորըՄեկնարկում է Ժամանակակից երաժշտության փառատոնըԱրտաշատում բացվել է Ամերիաբանկի նոր մասնաճյուղը․ հատուկ առաջարկներ նոր հաճախորդների համար«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարում է ընտրություններին մասնակցելու ցանկություն ունեցող անկուսակցական քաղաքացիների գրանցման մեկնարկը․ Էդմոն ՄարուքյանՈստիկանություն կամավոր հանձնվել է մեծ քանակի զենք-զինամթերք Կրակոցներ և վիրավորներ Աջափնյակում․ ի՞նչ է եղել IDBank-ը զգուշացնում է համացանցում սոցիոլոգիական կեղծ հարցումների աճի մասինԿրակոցներ՝ Երևանում. կա 10 վիրավոր. դեպքի վայրում հայտնաբերվել են ատրճանակից արձակված պարկուճներ Այսօր տեղի ունեցավ «ՀայաՔվե» միավորման պաշտոնական շնորհանդեսը. Ավետիք ՉալաբյանTRIPP-ը պետք է իրականացվի հայկական սուվերեն վերահսկողության ներքո․ Ավետիք ՉալաբյանՏարեցները պետք է ազատվեն տրանսպորտային վճարից․ Հրայր ԿամենդատյանՀունգարիան ստորագրել է պայմանագրեր, որոնք թույլ են տալու ռուսական նավթ ստանալ շրջանցելով Ուկրաինան Փաշինյանը մեկնել է Վաշինգտոն՝ Թրամփի արկածախնդրությանը մասնակցելու Իշխանությունները հիմնովին ձախողել են Երևանի փոսալցման աշխատանքները Պարգևատրել են «պադավատով», որ չնեղացնեն Հնդկաստանում արևային էներգետիկան դարձել է սեփական հաջողության գերին Թոշակները 50 տոկոսով կբարձրացնենք․ 36․000-ով թոշակառուն կամաց-կամաց գնում է կործանման Գազ չի լինի որոշ ժամանակ 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա փետրվարի 19-ին. Սրբազան ՊայքարԻնչ է սպասում Telegram-ին․ ՌԴ Թվային նախարարությունը մանրամասներ է հայտնել