Դատարան դիմած տնօրենների կարծիքով իրենց իրավունքները խախտվել են
Մանկապարտեզների ու դպրոցների տնօրեններն ընդդեմ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» հասարակական կազմակերպության քննությունն ընթացքի մեջ է:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`այս մասին  լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀկրթության ու գիտության նախարար ԼևոնՄկրտչյանը։
«Շարունակելու ենք գործընթացը, որպեսզի հասկանանք, թե ինչպես է ամեն ինչ տեղի ունեցել: Այդ խոսակցությունների վերաբերյալ արդեն բացատրություններ ունենք: Տնօրենները համարում են, որ իրենց իրավունքները խախտված են», - ընդգծեց Մկրտչյանը։
Նախարարը չցանկացավ որևէ մեկնաբանություն անել այդ հարցի շուրջ և հավելեց, որ խնդիրը դատարանի միջոցով է լուծվում:
«Իրենք գտնում են, որ կուսակցության անդամներ են և իրավունք ունեն աշխատանքից հետո իրականացնել որոշակի գործառույթներ: Եթե աշխատանքից դուրս է եղել ամեն ինչ, ապա նրանք օրենքը չեն խախտել, իսկ եթե օգտագործվել է իրենց աշխատանքային ժամանակը, իհարկե, օրենքի խախտումով է»,- նշեց նա։
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ-ն հրապարակել է տեղեկություններ այն մասինոր հանրապետության մարզերի 84 դպրոցների և 30 մանկապարտեզների տնօրեններ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում»-ի աշխատակիցներին հեռախոսով մանրամասն պատմել են հավաքագրած ցուցակների մասինՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունն էլտեղեկացնում է, որ
նախարարի պարտականությունները կատարող նախարարի տեղակալ Մանուկ Մկրտչյանը հանդիպել է ավագ դպրոցների այն տնօրենների հետում անունները հիշատակվում են «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ-ի հրապարակած նյութումՄանուկ Մկրտչյանը տեղեկացրել է< i>որ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում հարուցվել էվարչական վարույթորի շրջանակում ԿԳ նախարարության ենթակայության ավագ դպրոցներիվերոնշյալ աշխատակիցներին առնչվող ձայնագրությունների կապակցությամբ նրանք պետք է բացատրություններ ներկայացնեն ԿԸՀ։ Նախարարի տեղակաը ևս մեկ անգամ կոչ է արել ձեռնարկել բոլոր միջոցներըկրթական հաստատությունները քաղաքական գործընթացներից զերծ պահելու և բացառապես օրենքի շրջանակում գործելու վերաբերյալ: