Կադաստրի պետական կոմիտեն 2017թ. առաջին եռամսյակում ոչ մի դիմում անպատասխան չի թողել
ՀՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտե 2017 թ. առաջին եռամսյակում մուտքագրվել է 5206 դիմում և գրություն, որից 348-ը եղել են քաղաքացիների դիմումները: Կոմիտեում ստացված դիմում-գրություններից 230-ը   ստացվել են կոմիտեի էլեկտրոնային փոստով: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԿԱ ԱԳԿՊԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Հիշյալ ժամանակահատվածում կադաստրի պետական կոմիտեի գործունեության տարբեր ոլորտներին առնչվող հարցադրումներով և խնդիրներով կոմիտեի նախագահի, կոմիտեի նախագահի տեղակալների  մոտ ընդունելության են ներկայացել 36 քաղաքացի:
2017 թ. առաջին եռամսյակում կոմիտեն ստացել է անշարժ գույքի գնահատման գործունեության մասնագիտական որակավորման 36 հայտ:
Հունվար-մարտ ամիսների ընթացքում ՀՀ ԿԱ ԱԳԿՊԿ կողմից տրամադրվել է անշարժ գույքի գնահատման որակավորման 12 վկայական, դադարեցվել է մեկի գործունեությունը:
Կադաստրի պետական կոմիտեում ստացված բոլոր դիմումներին, գրություններին և տեղեկություն ստանալու վերաբերյալ բոլոր հարցումներին ընթացք է տրվել օրենսդրությամբ սահմանված կարգով և ժամկետներում: