«Երևանի հոգատար շունչն ու ջերմությունը պետք է դառնա յուրաքանչյուրի առօրյայի կարևոր ու անբաժանելի մասնիկը». Տարոն Մարգարյանը՝ Նորք-Մարաշի բնակիչների հետ հանդիպմանը
Երևանի գործող քաղաքապետ, ՀՀԿ նախընտրական ցուցակը գլխավորող Տարոն  Մարգարյանը Երևանի ավագանու ընտրությունների քարոզարշավի շրջանակում ՀՀԿ ավագանու թեկնածուների հետ միասին նախընտրական հանդիպումներ է ունեցել Նորք-Մարաշ  վարչական շրջանի բնակիչների հետ: Առանձնակի կարևորելով սոցիալական ու առողջապահական նշանակության ծրագրերի կյանքի կոչումը՝ Տարոն Մարգարյանը նկատել է, որ վերջին տարին զգալի աշխատանքներ են տարվել այդ ծրագրերի մատուցումն ու հասցեականությունն ապահովելու ուղղությամբ:
«Մեր թիմը մի՛շտ է եղել հոգածության կարիք ունեցող մեր համաքաղաքացիների կողքինԲոլորիհամար հավասար հնարավորություններ ապահովելու նպատակովմենք իրականացրել ու իրականացնում ենք սոցիալական և առողջապահականբազմաթիվ ծրագրեր:
Անցած 4 տարիների ընթացքում կազմակերպված առողջապահական ակցիաների շրջանակում անվճար հետազոտություններ և բուժում են ստացել մերտասնյակ հազարավոր համաքաղաքացիներՍոցիալապես անապահով տասնյակ հազարավոր ընտանիքներ էլ եղել են մեր մշտական հոգածության ներքո ևհասցեական աջակցություն են ստացել»
Որպես առողջապահության ոլորտում կատարած ծավալուն աշխատանք, Երևանի գործող քաղաքապետ, ՀՀԿ նախընտրական ցուցակը գլխավորող Տարոն  Մարգարյանն առանձնացրել է առողջապահական հաստատությունների ջեռուցման, ինչպես նաև նոր ու ժամանակակից բուժսարքավորումներով ապահովման ծրագրերը:
«Երևանի հոգատար շունչն ու ջերմությունը մենք փորձել ենք փոխանցել նաև մեր մյուս համաքաղաքացիներինԱյս տարիների ընթացքում շատ անգամ եքհամոզվելոր մե՛զ համար առաջնահերթը եղել ու շարունակում է մնալ մեր բոլոր բնակիչների արժանապատիվ կյանքի համար անհրաժեշտ պայմաններիստեղծումն ու ապահովումը:
Անցած 4 տարիների ընթացքում ամբողջությամբ լուծեցինք առողջապահական հաստատությունների ջեռուցման խնդիրըՇարունակեցինք դրանցվերանորոգման ծրագրերն ու բժշկական նոր և ժամանակակից սարքավորումներով համալրումներըԱյսօր մեր համայնքային ծառայողներըորոնց թվումեն նաև Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության տակ գտնվող գրադարաններիթատրոններիթանգարանների աշխատակիցներըառողջապահականպարտադիր ապահովագրություն ունենԱռաջիկա 5 տարիներին առողջապահական պարտադիր ապահովագրություն կունենան նաև մերմանկապարտեզների աշխատակիցները», - նշել է Տարոն Մարգարյանը:
Բակային հանդիպումների ժամանակ բնակիչներին ներկայացնելով Հանուն հոգատար Երևանի զարգացման ծրագրերը, Տարոն Մարգարյանը վստահեցրել է, որ զարգացման հնգամյա այդ ծրագրի կյանքի կոչում ապահովվելու է Երևանի քաղաքապետարանի սոցիալական և առողջապահական ուղղվածության բոլոր ծրագրերի շարունակականությունը:
«Կապահովվի Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության առողջապահական կազմակերպությունների վերանորոգման և ժամանակակից բժշկականսարքավորումներով վերազինման ծրագրի շարունակականությունը:
Ամբողջությամբ կհիմնանորոգվեն համայնքային ենթակայության պոլիկլինիկաներընպատակային քայլեր կձեռնարկվեն առողջապահականկազմակերպությունների կառավարման արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբայդ թվում նաև մասնավոր ներդրումների ներգրավմամբ»:
Առաջիկա 5 տարիներին շարունակական են լինելու նաև բազմազավակ ու սիրիահայ ընտանիքներին ցուցաբերվող սոցիալական աջակցության ծրագրերը: Կշարունակվեն կարիքավոր ընտանիքների երեխաների ամառային հանգստի և կրթության կազմակերպման աջակցության ծրագրերը: Սոցիալապես անապահով անձանց համար կապահովվի դժվարամատչելի բժշկական անվճար հետազոտությունների կազմակերպումը:
«Այսօր մենք ձեզ ներկայացնում ենք Հանուն Երևանի մեր նախընտրական ծրագիրըորը շարունակությունն է Ավելի լավ Երևան ծրագրի և լինելու է մերմեծ տանմեր սիրելի Երևանի զարգացման առաջիկա 5 տարվա ուղեցույցը:
Մեր պրոֆեսիոնալ ու բանիմաց թիմը ներկայացրել է հավակնոտբայցև իրատեսական ծրագիրորը ձե՛զ հետ միասինկարող ենք լիարժեք կյանքի կոչելԵվ որպեսզի այն լիարժեք կյանքի կոչվիմայիսի 14-ին՝պետք է վստահել ա՛յն թիմինորը ձե՛ր խորհուրդներովձե՛ր աջակցությամբ և ձե՛զ հետ միասին այստարիների ընթացքում ապահովել է Երևանի շարունակական զարգացումը», - նշել է Տարոն Մարգարյանը: