Չի բացառվում, որ ադրբեջանական սահմանային սադրանքների ականատեսը դառնանք. «168 ժամ»
«Հիշեցնենք, որ մայիսի 1-ին Ադրբեջանում մեկնարկել են թուրք-ադրբեջանական համատեղ զորավարժությունները, որոնք կտևեն մինչև մայիսի 5-ը: Ինչպես թուրք-ադրբեջանական ԶԼՄ-ներն են տեղեկացնում, զորավարժությունների նպատակն է' երկու երկրների ԶՈւ-երի միջև համակարգումն ու փորձի փոխանակումը, ինչպես նաև ստորաբաժանումների պատրաստության բարձրացումը: Զորավարժություններին կմասնակցեն անձնակազմերից բացի, մարտական տեխնիկա, հրետանային սարքավորումներ ու ականանետեր, մարտական ու տրանսպորտային ուղղաթիռներ, զենիթահրթիռային ստորաբաժանումներ և այլն: Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ թուրքական ԶՈւ-ի անձնակազմը ժամանել է Ադրբեջան, այն գլխավորում է գնդապետ Հաքան Աչըքեզը, ով կարևորել է համատեղ զորավարժությունների անցկացումը և ընդգծել, որ «ձեռք բերված փորձը դրական ազդեցություն կունենա ապագա պլանների վրա»:
Ընդգծենք նաև, որ Ադրբեջանում Թուրքիայի հետ սկսված զորավարժություններին զուգընթաց, հայկական կողմը հայտնում է զորքերի զգոնության բարձրացման և սահմանային հսկողության ուժեղացման մասին: Ուշագրավն այն է, որ այս անգամ զորավարժությունները հայկական կողմն առանձնահատուկ ուշադրության է արժանացնում' հաշվի առնելով ապրիլ ամսին Ադրբեջանում անցկացված զորավարժությունները և դրանց զուգահեռ լարվածությունը շփման գծում, որի հետևանքով հայկական կողմը 2 ցավալի կորուստ ունեցավ: Այս օրերին ադրբեջանական կողմը կրակահերթերի տակ պահեց նաև հայկական գյուղերը:
Չենգիզ Աքթարն ասաց, որ սրանք պարբերաբար անցկացվող թուրք-ադրբեջանական զորավարժություններն են, որոնք իրենցից հայկական կողմերին ուղղված սպառնալիք չեն ներկայացնում և տեղավորվում են թուրք- ադրբեջանական ռազմավարական խորացված համագործակցության շրջանակում»,-գրում է թերթը: