ՉինգաՉունգ` նոր խաղ Վիվառոյում
Երևի չգտնվի մեկը, ով մանկության տարիներին չի խաղացել Չինգաչունգ խաղը, երբ միաժամանակ բացելով ձեռքը և ցուցադրելով մկրատ, քար կամ թուղթ՝ մրցում էին միմյանց հետ:
Հայտնի խաղի անվանումը առաջացել է հնդկացի առաջնորդ ՉինգաչԳուգի անունից, որը թարգմանաբար նշանակում է Մեծ օձ: Իսկ թե ինչ կապ գոյություն ունի Ֆենիմոր Կուպերի գրական հերոսի և «քար, թուղ և մկրատ» խաղի միջև, բրիտանացի գիտնականները դեռ չեն պարզել:
Եվ ահա, Վիվառոն ետ է բերում մանկության խաղը, որը տրամաբանությամբ, հակառակորդի հոգեբանությունը գնահատելու ունակությամբ արժանիորեն համարվում է աշխարհի ամենահետաքրքիր ու անկախատեսելի խաղերից մեկը:
Գեղեցիկ դիզայն, հաջողված անիմացիա և խաղալու պարզ եղանակ. Վիվառոյի նոր խաղն առաջընթաց է դեպի մանկություն: Իսկ Չինգաչունգի ձեր ընտրած քայլերը կօգնեն կատարել հայկական շոու-բիզնեսի ներկայացուցիչները:
Յուրաքանչյուր մասնակից ընտրելով իր հերոսին՝ կպայքարի հակառակորդի ընտրած կերպարի դեմ: Ամեն մի քայլի ավարտ ուղեկցվում է անիմացիոն էֆեկտով, որն էլ ավելի հաճելի ու հետաքրքիր է դարձնում խաղը:
Վերհիշենք մեր մանկությունը, կրկին փորձենք մեր ուժերը խաղընկերոջ հետ մենամարտում, Չինչաչունգը վերադառնում է Վիվառոյի հետ: