«Երևանի կառավարման համակարգում ամենակարևոր օղակը երևանցին է՝ իր վերաբերմունքով ու քաղաքացիական ակտիվ դիրքորոշմամբ». Տարոն Մարգարյանը՝ Մալաթիա-Սեբաստիայի բնակիչներին
Երևանի գործող քաղաքապետ, ՀՀԿ նախընտրական ցուցակը գլխավորող Տարոն  Մարգարյանը Երևանի ավագանու ընտրությունների քարոզարշավի շրջանակում ՀՀԿ ավագանու թեկնածուների հետ միասին նախընտրական հանդիպումներ է ունեցել  Մալաթիա-Սեբաստիա  վարչական շրջանի բնակիչների հետ:Բակային հանդիպումների ժամանակ Տարոն Մարգարյանը նախ շնորհավորել է մայրաքաղաքի բնակիչներին մայիսյան հաղթանակների առթիվ:
Խոսելով անցած չորս տարիների ընթացքում  կյանքի կոչված ծրագրերի մասին, Տարոն Մարգարյանը նկատել է, որ հետևողական ու սրտացավ աշխատանքով, թիմը կարողացավ լուծումներ տալ երևանցու համար օրակարգային համարվող բազում խնդիրների: Երևանի գործող քաղաքապետը վստահեցրել է, որ փորձառու թիմը՝ կրկին ստանալով բնակիչների վստահության քվեն, պատրաստ է առաջիկա տարիներին ևս անմնացորդ նվիրումով աշխատել հանուն Երևանի ու երևանցու:
«Անցած 4 տարիների ընթացքում դուք բազում առիթներ ունեցա՛ք համոզվելուոր ես և իմ թիմը ունե՛նք բավարար կամք ևվճռականություն՝ հաղթահարելու դժվարություններն ուանմնացորդ նվիրումով օր ու գիշեր աշխատելովկարո՛ղ ենք կյանքի կոչելհավակնոտ ծրագրերԴուք նաև համոզվել եքոր մենք ձեզանից մեկն ենք ու մի՛շտ ենք ձեր կողքիներբեք չե՛նք խուսափում մերուսերին բեռ վերցնելուցերբ դա անհրաժեշտ է մեր բնակչինոր հնարավորին թեթևացնենք նրա հոգսըՍա այն իրականությունն էորում շա՛տ անգամ եք համոզվել ու դեռ էլի՛ կհամոզվեքերբ շարունակենք միասին կյանքի կոչել բոլոր այն ծրագրերըորոնք հենցձե՛ր կողմից են դիտարկվել որպես առաջնահերթ ու ներառվել են մեր նախընտրական ծրագրում»,- նշել է Տարոն Մարգարյանը:
Ներկայացնելով ՀՀԿ նախընտրական ծրագրի դրույթները, քաղաքային տնտեսության տարբեր ուղղություններով սկսված բարեփոխումներն ու նախանշված ծրագրերը, Տարոն Մարգարյանն առանձնակի կարևորել է մայրաքաղաքի թերևս ամենամեծ խնդրի՝ հանրային տրանսպորտի անբավարար վիճակը օր առաջ կարգավորելու և ոլորտում համակարգային փոփոխություններ իրականացնելու անհրաժեշտությունը:
«Մի քանի տարի առաջ այս ոլորտում մատուցվող ծառայությունների որակը գոնե որոշակիորեն բարելավելու նպատակովմենքհանդես եկանք մասնակի լուծման առաջարկովինչը հաջողություն չունեցավԴրանից հետո անցած տարիներինցավոքիրականացան նաև մեր այն կանխատեսումներըոր ոլորտն օրեցօր ավելի խորը ճգնաժամի մեջ կհայտնվիինչը մեր ընդիմախոսներնայն ժամանակ ներկայացնում էին որպես հանրությանը ուղղակի վախեցնելու փորձ
Մինչդեռ մենք այն ժամանակ էլ էինք նշումոր մասնակի այդ լուծումն ընդամենը ժամանակ շահելու նպատակ ուներմինչևհասցնեինք մշակել ու կյանքի կոչել ոլորտի համակարգային բարեփոխման ծրագիրըԻնչևէմենք այս տարիներին ձեռքներս ծալածչնստեցինք և ուսումնասիրելով միջազգային փորձն ու բազմաթիվ մասնագիտական քննարկումներ ունենալովզինվել ենքհամապատասխան փորձով ու պատրաստ ենք համակարգային բարեփոխման գործընթացը հաջողությամբ իրականացնելու»,- նշել է Տարոն Մարգարյանն ու հավելել, որ միջազգային խորհրդատու կազմակերպությունը շուտով կմշակի և քննարկման կներկայացնի մայրաքաղաքի հասարակական տրանսպորտի ուսումնասիրության արդյունքներն ու երթուղային նոր ցանցի առաջարկը: Դրա հիմքում լինելու է նախընտրական ծրագրով նախատեսված հանրային տրանսպորտի ոլորտի միջազգային չափանիշներին համապատասխան համակարգայինփոփոխության իրականացումը։ Այն ենթադրում է և՛ շարժակազմի արդիականացում, և՛ միասնական էլեկտրոնային տոմսային համակարգի ներդրում, և՛ ընդհանուր սպասարկման որակի բարելավում, ինչպես նաև՝ սոցիալական խմբերին արտոնությունների տրամադրում:
Երևանի գործող քաղաքապետ, ՀՀԿ նախընտրական ցուցակը գլխավորող Տարոն  Մարգարյանը նկատել է, որ մայրաքաղաքի կառավարման համակարգում ամենակարևոր օղակը երևանցին է՝ իր վերաբերմունքով ու քաղաքացիական ակտիվ դիրքորոշմամբ, ինչն իր հերթին նպաստել է, որ անցած 4 տարիների ընթացքում իրականացվող ծրագրերի արդյունավետությունը լինի բավականին բարձր:
«Ինձ համար իսկապես շատ կարևոր է վերջին տարիներին ձևավորված քաղաքային իշխանություն և բնակիչ անմիջական կապըԹե եսև թե մեր թիմը երբեք չենք խուսափել քաղաքացիների հետ անմիջական շփումներ ունենալուցմիշտ պատրաստակամ ենք եղել լսելնրանց դարդ ու ցավը և հնարավորին լուծում տալ դրանցՄեր հաջողությունների գրավականը նաև սա է եղելՈւ ես վստահ եմորմիասին սկսած մեր գործը միասին էլ շարունակելու ենք Հանուն Երևանի՝ անելով շատ ավելին»,- նշել է Տարոն Մարգարյանն ու կոչ արել երևանցիներին մայիսի 14-ին կատարել ճիշտ ընտրություն՝ վստահության քվեն տալով այն թիմին, որը երբեք չի խուսափել պատասխանատվությունից, միշտ պատասխանատու է եղել իր գործողությունների, քայլերի համար և հետագայում էլ պատասխանատու է լինելու Հանուն ապագայի Երևանի ծրագրերի կյանքի կոչման համար: