1995թ. ավարտել է Երևանի թիվ 172 միջնակարգ դպրոցը։
1995-99թթ. սովորել է Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետում
Ծնվել է 1965թ. հունվարի 29-ին Երևանում:
1982թ. ավարտել է Հովհ. Հովհաննիսյանի անվան թիվ 52 միջնակարգ դպրոցը:
1983թ. աշխատել է «Էլեկտրագործարան»-ում որպես փականագործի աշակերտ: Նույն թվականին զորակոչվել է ԽՍՀՄ զինված ուժեր:
ԲԱՐՍԵՂՅԱՆ ՏԻԳՐԱՆ ՍԵՐՅՈԺԱՅԻ
Ծնվել է 1955թ. օգոստոսի 2-ին Երևանում, ծառայողի ընտանիքում:
1962թ. ընդունվել է Հ. Ավետիսյանի անվան թիվ 74 միջնակարգ հանրակրթական դպրոցը, ապա 1969-ին տեղափոխվել Մ. Սարյանի անվան գեղարվեստի թեքումով միջնակարգ մասնագիտական դպրոց, որն ավարտել է 1972թ. ոսկե մեդալով:
ԲԵԳԼԱՐՅԱՆ ԼԻԼԻԹ ՆԱՐԵԿԻ
Ծնվել է 1992թ. ապրիլի 20-ին Երևանում:2009-2013թթ. սովորել է Երևանի պետական համալսարանի  Միջազգային հարաբերությունների և դիվանագիտության ֆակուլտետում
2013-2014թթ. սովորել է Ռոբերտ Շուման ինստիտուտի «Երիտասարդ առաջնորդներ» երիտասարդ քաղաքական գործիչների դպրոցում, Բուդապեշտ (Հունգարիա)
ՄԿՐՏՉՅԱՆ ՍԵՐԳԵՅ ԲՈՐՅԱՅԻ
Ծնվել է 1970թ. հունվարի 14-ին:
1977-1987թթ. սովորել է Խաչատուր Աբովյանի անվան թիվ 2 ֆիզիկամաթեմատիկական միջնակարգ դպրոցում:
1991-1996թթ. սովորել է Երևանի «Գալիք» համալսարանում՝ ստանալով իրավաբանի որակավորում:
ԿԵՏԻԿՅԱՆ ԱՐԱ ԺԻՐԱՅՐԻ
Ծնվել է 1969թ. սեպտեմբերի 9-ին Երևանում:
1986թ. ավարտել է Երևանի Նար-Դոսի անվան թիվ 14 միջնակարգ դպրոցը:
1987-1989թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում:
1991-1996թթ. ընդունվել և ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի պատմության ֆակուլտետը:
ՍԱՐԳՍՅԱՆ ԱՐՏԱՎԱԶԴ ԱՐԱՐԱՏԻ
Ծնվել է 1980թ. նոյեմբերի 18-ին ք. Երևանում:
1987-1997թթ սովորել է Երևանի թիվ 185 դպրոցում:
1997- 2001թթ սովորել է Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիայի տնտեսագիտական ֆակուլտետում:
ՄԿՐՏՉՅԱՆ ԱՆՆԱ ԱՐԱՅԻ
Ծնվել է 1994 թ. սեպտեմբերի 21-ին Երևանում:
2001-2009թթ. սովորել է թիվ 114 միջնակարգ դպրոցում
2010-2011թթ. սովորել է Մոսկվայի Լազարևի անվան թիվ 2042 դպրոցում:
2015թ. ավարտել է ԵՊՀ Իրավագիտության ֆակուլտետը:
ՋԱՎԱԴՅԱՆ ՄԱՆՎԵԼ ՀՐԱՉԻԿԻ
Ծնվելէ 1977թ. փետրվարի 27-ին, Երևանում:
1994թ. ավարտել է Անանիա Շիրակացու անվան հանրակրթական ճեմարանը:
1999թ. ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի ֆիզիկայի ֆակուլտետը:
1999-2000թթ. ընտրվել է ԵՊՀ-ի ուսանողական խորհրդի նախագահ:
ԱՆՏՈՆՅԱՆ ՀՐԱՅՐ ՍԱՄՎԵԼԻ
Ծնվել է 1974թ. ապրիլի 15-ին, Երևանում։
1981-1991թթ. սովորել է Երևանի հ. 74 դպրոցում։
1991-1996 թթ. ընդունվել և ավարտել է Երևանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտի ընդհանուր տնտեսագիտություն ֆակուլտետի էկոնոմիկայի պետական կառավարում բաժինը։
ԲԱՂԴԱՍԱՐՅԱՆ ՌՈՒՍԼԱՆ ՇԱՀԵՆԻ
Ծնվել է 1980թ. հունիսի 28-ին Երևանում։
1997թ. ավարտել է Սամվել Գևորգյանի անվան թիվ 189 միջնակարգ դպրոցը (Երևան) և ընդունվել Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետ։
2001թ. ավարտել է համալսարանը՝ ստանալով տնտեսագիտության բակալավրի աստիճան։
ՔՈՒՇԿՅԱՆ ԱԼԻՆԱ ՄԱՔՍԻՄԻ
Ծնվել է 1958 թվականի օգոստոսի 13-ին Երևանում:
1981 թվականին ավարտել է Երևանի պետական բժշկական ընստիտուտի «Բուժական գործ» ֆակուլտետը: Մասնագիտությամբ` թերապևտ: Բժշկական գիտությունների դոկտոր: 1982-1993թթ.` աշխատել է 4-րդ Գլխավոր Վարչության պոլիկլինիկայում որպես տեղամասային բժիշկ:
ԳՐԻԳՈՐՅԱՆ ԴԱՎԻԹ ՄՈՎՍԵՍԻ
Ծնվել է 1972թ. սեպտեմբերի 10-ին, Երևանում:
1989թ. ավարտել է Էրեբունու թիվ 160 միջն. դպրոցը:
1994թ. ավարտել է Հայկական գյուղատնտեսական ինստիտուտը` ստանալով տնտեսագետ-կազմակերպչի որակավորում՝ «Էկոնոմիկա և կառավարում ագրոարդի համալիրում» մասնագիտությամբ:
ՍԱԴՈՅԱՆ ԱՐԱ ԱԼՖՐԵԴԻ
Արա Ալֆրեդի Սադոյանը ծնվել է 1977թ. սեպտեմբերի 17-ին, Երևանում:
1984-1994թթ. սովորել է Ս. Սիսակյանի անվան թիվ 73 միջնակարգ դպրոցում:
1994-1999թթ. սովորել է Երևանի պետական ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտի` «Ֆինանսներ և վարկ» ֆակուլտետում:
ԱԼԵՔՍԱՆՅԱՆ ԱՐՏԱԿ ԳՐԻԳՈՐԻ
Ծնվել է 1988թ. սեպտեմբերի 28-ին, Երևանում:
1995-1997թթ. սովորել է թիվ 112 միջնակարգ դպրոցում, 1997-1999թթ. ուսումը շարունակել է Նիկոլ Աղբալյանի անվան թիվ 19 միջնակարգ դպրոցում, 2000-2003թթ.՝ Անգլիայի Royal Russel school դպրոցում, 2005թ. ավարտել է անգլիական թեքումով թիվ 114 միջնակարգ դպրոցը:
ՀԱՅՐՅԱՆ ԱՆՈՒՇ ՍՈՒՐԵՆԻ
Ծնվել է 1970թ մայիսի 7-ին:
Ունի բարձրագույն կրթություն: Ստացել է ինժեների, այնուհետև մաթեմատիկայի և ինֆորմատիկայի ուսուցչի որակավորումները:
1990-2007թթ. աշխատել է Գալինա Ստարավոյտովայի անվա թիվ 177 միջնակարգ դպրոցում:
ՈՒԼԻԽԱՆՅԱՆ ԱՐՄԵՆ ԻՇԽԱՆԻ
Ծնվել է 1973թ. ապրիլի 26-ին Երևանում:
1980թ. ընդունվել է Երևանի թիվ 96 միջնակարգ դպրոց, 1990թ. ավարտել է թիվ 104 միջնակարգ դպրոցը:
1991-1995թթ. սովորել է Հայկական բժշկական ինստիտուտի ստոմատոլոգիական բաժնում և ստացել բժիշկ-ստոմատոլոգի որակավորում:
ՄԿՐՏՉՅԱՆ ՎԱՂԻՆԱԿ ԳԵՎՈՐԳԻ
Ծնվել է 1982թ. Օգոստոսի 5-ին, Երևանում։
1988-1998թթ. սովորել է Երևանի հ. 124 միջնակարգ դպրոցում։ 2000-2002 թթ. ծառայել է ՀՀ ազգային բանակում:
2000-2004 թթ. ընդունվել և ավարտել է Գյումրու «Պրոգրես» համալսարանի իրավագիտության բաժինը, ստացել է իրավագետի որակավորում:
ՍԱՐԳՍՅԱՆ ԱՐՄԵՆ ԳՐԻԳՈՐԻ
Ծնվել է 1962 թվականի փետրվարի 24-ին, Երևանում:
1969-1979թթ. սովորել է Երևանի թիվ 110 միջնակարգ դպրոցում:
1979-1980թթ. սովորել է Երևանի թիվ 1 պրոֆտեխնիկական ուսումնարանում:
1980-1982թթ. ծառայել է ԽՍՀՄ բանակում:
ՆԱՎԱՍԱՐԴՅԱՆ ԱՆՈՒՇ ԱՇՈՏԻ
Ծնվել է 1978թ. փետրվարի 21-ին Երևանում:
1984-94թթ. սովորել և ավարտել է Երևանի թիվ 98 միջնակարգ դպրոցը:
1994-1999թթ. սովորել և ավարտել է Երևանի «Հրաչյա Աճառյան» համալսարանի Միջազգային ժուռնալիստիկա և թարգմանչություն ֆակուլտետը:
ՀԱՆԻՍՅԱՆ ԱՐՏԱԿ ՄԻՔԱԵԼԻ
Ծնվել է 1976թ. օգոստոսի 17-ին Երևանում:
1983-1993թթ. ընդունվել և ավարտել է Երևանի Շևչենկոյի անվ. N42 միջն. դպրոցը:
1993-1998թթ.` Երևանի պետ. համալսարանի պատմության ֆակուլտետ:
1998-2000թթ. ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում:
ԿԻՐԱԿՈՍՅԱՆ ԱՐԹՈՒՐ ՍԱՄՎԵԼԻ
Ծնվել է1978թ. սեպտեմբերի 21-ին, Երևանում։
1995թ. ավարտել է Ղ. Ալիշանի անվան թիվ 95 միջնակարգ դպրոցը։
1996թ. զորակոչվել է ՀՀ զինված ուժեր։
1999թ. աշխատել է ՌԴ-ում ՀՀ-ի դեսպանատանը որպես ավագ տեսուչ։
ԲԵԳԼԱՐՅԱՆ ՍԱՆԱՍԱՐ ԲԱՐՍԵՂԻ
Ծնվել է 1993 թվականի ապրիլի 6-ին:
2009 թ. ավարտել է «Բյուրակն» կրթահամալիրը :
2009-2015թթ. սովորել է ԵՊՀ «Միջազգային հարաբերություններ» ֆակուլտետի միջազգային հարաբերությունների բաժնում:
2016 թ-ից սովորում էսովորում է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական հալասարանի մագիստրատուրայում:
ԶԵՅՆԱԼՅԱՆ ՆԱՐԳԻԶ ՍԵՐՈԲԻ
Ծնվել է 1964թ. մարտի 29-ին:
Ունի բարձրագույն կրթություն: Ստացել է ինժեների, ուսուցչի որակավորում:
1996-2006թթ. աշխատել է Երևանի թիվ 171 դպրոցում՝ որպես տնօրենի տեղակալ:
ԳՐԻԳՈՐՅԱՆ ԳՐԻԳՈՐԻ ԳԱԳԻԿԻ
Ծնվել է 1985թ. հունվարի 21-ին:
1991-2001թթ. սովորել է Պեյո Յավորովի անվան հ.131 միջնակարգ դպրոցում:
2002-2006թթ. ընդունվել և ավարտել է Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի բռնցքամարտի ֆակուլտետը:
ԵՐԵՄՅԱՆ ԱՐՄԵՆ ԼԵՎՈՆԻ
Ծնվել է 1972թ. ապրիլի 29-ին Երևանում:
1979-1989թթ. սովորել է Երևանի թիվ 180 միջնակարգ դպրոցում:
1989-1994թթ. ընդունվել և ավարտել է Երևանի Ճարտարագիտական համալսարանի ռադիոտեխնիկական ֆակուլտետը՝ ստանալով ճարտարագետ-կոնստրուկտորի որակավորում:
Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար Հայաստանը դիտարկում է Երկրի հեռահար զոնդավորման նոր արբանյակներ ձեռք բերելու հնարավորությունը «Al-Beruniy». Հայ շախմատիստների արդյունքները ՀՀ-ում ընտրողների ընդհանուր թիվը կազմում է 2․489․031 Վաղը տեղի կունենա Արեգակի օղակաձև խավարում Հրապարակվել է ԱԺ ընտրություններում ընտրական իրավունք ունեցող քաղաքացիների նախնական թիվը IDBank-ը ներկայացուցչություն է բացել ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Գլենդել քաղաքումՀունվարին Ադրբեջանը 2,4 մլն դոլարի արտադրանք է արտահանել Հայաստան Արտակարգ դեպքերի թվի աճին զուգահեռ նվազել է զոհերի և տուժածների թիվը․ ՆԳ նախարարն ամփոփել է ՓԾ 2025-ի աշխատանքը Պետք է սթափվել, լրջանալ և լուրջ վերաբերվել այն ամենին, ինչ տեղի է ունենում մեր ռեգիոնում և մեր պետականության շուրջ. Մհեր ԱվետիսյանԻրանում տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով զոհվել է չորս մարդ, ևս 21-ը վիրավորվել է Մեկնարկել է հրաձգության Եվրոպայի առաջնության տոմսերի վաճառքը Փոքրերը մի խնդիր ունեն, ոտատակ չընկնել ու այդպիսով փորձել պահպանել ազգային ինքնությունն ու ինքնիշխանությունը. ԶաքարյանԶՊՄԿ-ն ժողովրդի կողքին՝ ներդրումներ առողջապահության և բնապահպանության ոլորտումԻնչ վիրուսներ են շրջանառվում, համաճարակային իրավիճակը Հայաստանում Պայթյունի ահազանգ Թալին քաղաքի բենզալցակայաններից մեկում․ ՆԳՆ-ի անդրադարձը Հայտնաբերվել է 426 ոչ սթափ վարորդ․ պարեկների անցած շաբաթվա ծառայության արդյունքները Խնդիրը ոչ թե պատերազմի և խաղաղության մեջ է, այլ խաղաղությունը ապահովելու միջոցների․ Ավետիք ՉալաբյանԻրան, Ուկրաինա, միջուկային էներգիայի համաձայնագիր․ Հունգարիայում Ռուբիոն բարձրաստիճան հանդիպումներ է ունեցել Սահմանների դեմարկացիայի և դելիմիտացիայի հանձնաժողովների նիստ տեղի կունենա Հայաստանում Թալինում գործող բենզալցակայանում պայթյnւն է տեղի ունեցել` հրդեհի բռնկմամբ Իտալիայի հայտնի «Սիրո կամարը» փլուզվել է Սուրբ Վալենտինի գիշերը Եպիսկոպոսները կհավաքվեն Ավստրիայում՝ ի հեճուկս Փաշինյանի Հունիսի 1-ից «Հին Խնձորեսկ» պատմամշակութային արգելոցի մուտքը կդառնա վճարովի Անողնաշարության մաստեր-կլաս Հանրային հեռուստատեսությունից Փաշինյանը վերջնականապես յուրացրեց Սահմանադրական դատարանը Պայթյուն ոստիկանական բաժանմունքի մոտ, առնվազն 2 մարդ մաhացել է, 14-ը՝ վիրավnրվել Տարեցների համար հանրային տրանսպորտը պետք է լինի անվճար. Հ. ԿամենդատյանՔՊ խմբակի ընտրության արդյունքում տաս համար ստացած անձը տապալել է աշխատանքային պայմանագրերի էլեկտրոնային կնքման գործընթացը. Հրայր Կամենդատյան2018-ից հետո ժողովրդի մոտ կեղծ դրական սպասումներ առաջացան, որ վարկերի տոկոսներ, տույժեր, տուգանքներ, բոլորը պետությունն է մարելու. Նաիրի Սարգսյան Նույնիսկ սոցիալական խնդիրները բավարար են, որ ժողովուրդն այս անգամ չընտրի Փաշինյանին. Աննա Կոստանյան Իշխող ուժի ընդունած օրենքը հենց «ՀայաՔվե»-ի դեմ է․ Ատոմ Մխիթարյան.Մարդիկ պետք է հասկանան, որ իրենց ընտրությունն է որոշելու երկրի և իրենց վաղվա օրը․ Արմեն Մանվելյան Մարդիկ մոտեցել ինձ շնորհակալություն են հայտնել. Մեսրոպ Մեսրոպյան2025 թվականին ՀԾԿՀ-ն սպառողների կողմից ստացել է 3460 դիմում-բողոք, հանձնաժողովի կարգավորման դաշտում գործող ընկերությունները բյուջե են փոխանցել 10.3 մլրդ դրամ. Մեսրոպ Մեսրոպյան Էլեկտրաէներգիայի և բնական գազի սակագները անփոփոխ են մնացել. ՀԾԿՀ նախագահ Մինչև երբ կշարունակենք տաքանալ․ Գագիկ Սուրենյան (տեսանյութ) Մեսրոպ Մեսրոպյանը հերքո՞ւմ է Գևորգ Պապոյանին. վարկերը կապ չունեն սակագնի հետ Տղամարդը պատանդ է վերցրել մեկ այլ անձի. ի՞նչ է հայտնիԱրտառոց դեպք՝ Երևանում, ամուսինը նկատել է, որ կինը ձեռքը դրել է մեկ այլ տղամարդու ուսին, ու փորձել է հանդիպել վերջինի հետ Նոյեմբերյանի համայնքային ոստիկաններին է հանձնվել երկու հետախուզվող Պեսկովն ասել է, թե ովքեր են լինելու Ժնևի բանակցություններում ռուսական պատվիրակության կազմում Ադրբեջանցիների հետ քննարկումների ժամանակ անցյալը մոռանալու խոսք չկա, որքան էլ ծանր է անցյալը, փորձենք խաղաղության գործընթացը դարձնել անշրջելի. հայկական կողմի մասնակից Հնարավո՞ր է արդյոք 100% անվճար բարձրագույն կրթություն ունենալ և ո՞րն է պետության դերը«ՀայաՔվեն» քաղաքական հայտ է ներկայացնում և կմասնակցի ԱԺ ընտրություններին«Հայրենիք» կուսակցության հերթական տարածքային գրասենյակը հանդիսավորությամբ բացվեց Սպիտակում Վաղը Բաքվի ռազմական դատարանում կշարունակվի Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ շինծու «դատավարությունը» Ենթամաշկային հակաբեղմնավորիչ իմպլանտի առավելություններն ու վտանգներըՁմեռային Օլիմպիական խաղեր․ Հայաստանի ներկայացուցիչների ելույթների ժամանակացույցը Արամյանցների դղյակի թաքնված փաստերը․ բացահայտելով Հայաստանը (մաս 8)