Վահան Մարտիրոսյանն ընդունել է ԱԶԲ պատվիրակությանը
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնակատար Վահան Մարտիրոսյանը հանդիպել է Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Շեյն Ռոզենտալի գլխավորած պատվիրակությանը:
Կողմերը քննարկել են բանկի հետ համագործակցությամբ իրականացվող ճանապարհաշինական մի շարք ծրագրեր, ինչպիսիք են՝ Մ-6 Վանաձոր - Ալավերդի - Վրաստանի սահման միջպետական մայրուղու հիմնանորոգման և վերակառուցման և «Հյուսիս - հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային» ծրագրերը։
Քննարկվել են նախագծերի հետ կապված գործնական հարցեր, կատարման ժամկետներին ու որակին առնչվող մանրամասներ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվակա ն ծառայությունից, Վահան Մարտիրոսյանը նշել է, որ նախարարությունը պատրաստակամ է բոլոր նախագծերի շուրջ բազմակողմանի քննարկումների։ Նա հույս է հայտնել, որ ապագայում, նաև ԱԶԲ-ի խորհրդատվությամբ, հնարավոր կլինի պատվիրատու-պայմանագրի կատարող հարաբերությունները հասցնել ավելի բարձր իրավական մակարդակի։
ԱԶԲ հայաստանյան գրասենյակի տնօրենն էլ իր հերթին աջակցություն է հայտնել ընթացիկ նախագծերի իրականացման և վերահսկման գործում: Նա հույս է հայտնել, որ այսուհետ ևս երկկողմ համագործակցությունը կլինի շարունակական։