Դատախազի նորանշանակ տեղակալը բազմաբնակարան շենքեր ունի. «Փաստ»
Այս տարվա մարտի 23–ին ՀՀ զինվորական դատախազ, գլխավոր դատախազի տեղակալ նշանակված Վահե Հարությունյանը ապրիլի 4–ին Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովին է ներկայացրել իր պաշտոնը ստանձնելու 2017 թ. հայտարարագիրը:
Հարությունյանի հայտարարագրից տեղեկանում ենք, որ նրան է պատկանում թվով երկու բազմաբնակարան բնակելի շենք: Որպես շարժական գույք է հայտարարագրված «IZH 271501» մակնիշի բեռնատար (բեռնաուղևորատար) ավտոմոբիլային տրանսպորտի միջոցը:
Պաշտոնը ստանձնելու օրվա դրությամբ Հարությունյանի դրամական միջոցները կազմել են 19 միլիոն 500 հազար դրամ, իսկ հունվարի 1–ից մինչև մարտի 23–ն ընկած ժամանակահատվածում զինդատախազը եկամուտներ չի ունեցել:
Մինչ զինվորական դատախազ նշանակվելը Հարությունյանը զբաղեցրել է Գլխավոր դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնը, իսկ մինչ այդ էլ եղել է Ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչության պետ: