Երեւանի թիվ 1 տուն-ինտերնատի տնօրեն է ընտրվել Վահան Զուրաբյանը
Վերջին օրերին բուռն քննարկումների առարկա դարձած Երեւանի թիվ 1 տուն-ինտերնատի տնօրեն է ընտրվել Վահան Զուրաբյանը:  Այս տեղեկությունն այսօր՝ հունիսի 15-ին,  NEWS.am-ի հետ զրույցում հաստատեց Վահան Զուրաբյանը:
Ընտրությունը տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարությունում՝ բաց մրցույթով:
«Առաջնորդվելով Հայաստանի  Հանրապետության  աշխատանքի  եւ  սոցիալական հարցերի  նախարարի  2006թ.  փետրվարի 16-ի  «Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի  եւ  սոցիալական հարցերի նախարարության   համակարգի պետական ոչ առեւտրային կազմակերպությունների եւ այն փակ բաժնետիրական ընկերությունների, որոնց հարյուր տոկոս բաժնեմասի տիրապետման  իրավասությունը վերապահված է Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարությանը, գործադիր  մարմինների  ընտրության  (նշանակման)  մրցույթի անցկացման եւ մրցութային հանձնաժողովի  ձեւավորման եւ  կազմի հաստատման  կարգը  հաստատելու մասին»   N21-Ն  հրամանով`  մրցութային   հանձնաժողովը   որոշել է մրցույթի արդյունքում հաղթող ճանաչել` Վահան Զուրաբյանին:
Նշենք, որ Վահան Զուրաբյանը արդեն երկու ամիս տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար էր, որի գործունեությունից արդեն իսկ դժգոհություններ էին եղել: ՓիԱր-ի զարգացման հայկական կենտրոնը բաց նամակ էր ուղղել վարչապետին եւ տեղեկացրել Երեւանի թիվ 1 տուն-ինտերնատում տեղի ունեցող չարաշահումների մասին: Նամակում դժգոհությունները հիմնականում նորանշանակ տնօրեն Վահան Զուրաբյանի գործելաոճին էին ուղղված. նրան մեղադրում են ագրեսիվ վարքագիծ դրսեւորելու, «ծերերին տեռորի ենթարկելու» մեջ: Նշվել է, որ տուն-ինտերնատում կան խնդիրներ կապված սննդի, չարաշահումների եւ բնակիչների նկատմամբ վերաբերմունքի հետ կապված, որոնց մասին արդեն մի քանի անգամ բարձրաձայնում են, սակայն, այդպես էլ ոչինչ չի արվում: ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի ներկայացուցիչները մոտ երկու շաբաթ առաջ մանրամասն ստուգումներ են իրականացրել տուն-ինտերնատում եւ արձանագրել մի շարք խնդիրներ: