Որեւէ հաղորդման, դիմումի, ահազանգի վերաբերյալ մեզ չեն ասել, որ դրանցով չենք զբաղվում. Աղվան Հովսեփյան
Հայաստանում ապրիլի 2-ին խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ տեղի ունեցած ընտրախախտումների վերաբերյալ բոլոր հաղորդումներին եւ դիմումներին ընթացք է տրվել: Այս մասին այսօր՝ հունիսի 2-ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանը: Նա նշեց, որ ընտրախախտումների հետ կապված գրեթե 10-ից ավելի հարուցված քրեական գործի նախաքննությունն ավարտվել եւ ուղարկվել է դատարան:
«Դատախազության հետ միասին բոլոր հաղորդումներին եւ դիմումներին ընթացք ենք տվել: Միջազգային կառույցներին էլ, որոնք հետաքրքրված էին ընտրախախտումներով, ընտրական գործընթացներով, բոլորին բացահյատ ասել եմ, եթե գտնեք որեւէ հաղորդում, որին մենք իրավական լուծում չենք տալիս՝ կարող եք բացասական գնահատել: Առ այսօր դեռ որեւէ հաղորդման, դիմումի, ահազանգի վերաբերյալ մեզ չեն ասել, որ դրանցով չենք զբաղվում. բոլորով զբաղվել ենք, բոլորին իրավական լուծումներ ենք տվել եւ դրանցով կայացված որոշումները չեն բողոքարկվել, մնացել են ուժի մեջ: Մենք արդեն 10-ից ավելի գործ դատարան ենք ուղարկել եւ մեծ մասն արդեն լուծում է ստացել»,-ասաց նա: