- հայտարարվել է խիստ նկատողություն` 89,
- պաշտոնն իջեցվել է մեկ աստիճանով՝ 2,
- կոչումն իջեցվել է մեկ աստիճանով` 8,
- ազատվել են ոստիկանությունում ծառայությունից` 17:
ՀՀ ոստիկանության ծառայողների կողմից թույլ տրված օրինախախտումների փաստերով ներքին անվտանգության վարչության կողմից նախապատրաստվել և ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության ու նախաքննական այլ մարմինների քննարկմանն են ուղարկվել ծառայողական քննությունների 5 նյութեր:
Հաշվետու ժամանակահատվածում իրականացվել են մի շարք այլ աշխատանքներ, այդ թվում` ուսումնասիրվել և ամփոփվել են.
- ՀՀ ոստիկանության համակարգի ծառայողների կողմից կատարված իրավախախտումների և կիրառված կարգապահական տույժերի վերաբերյալ տեղեկատվությունը,
- ՀՀ ոստիկանության ծառայողների կողմից կատարված հանցագործությունների վերաբերյալ ստացված տեղեկատվությունը:
- 2017 թվականի 1-ին կիսամյակի ընթացքում ՀՀ ոստիկանության ծառայողների կողմից թույլ տրված իրավախախտումների կապակցությամբ կատարվել են 737 ծառայողական քննություններ, որոնց արդյունքներով ծառայողների նկատմամբ կիրառվել են 456 կարգապահական տույժեր /որից 24-ը` ազատում ՀՀ ոստիկանությունում ծառայությունից/:
- ՀՀ ոստիկանության ծառայողների կողմից թույլ տրված տարբեր օրինախախտումների փաստերով հարուցվել են 21 քրեական գործեր 31 անձի վերաբերյալ:
6 անձի վերաբերյալ 6 նյութերով քրեական գործի հարուցումը մերժվել է ոչ արդարացման հիմքով:
2017 թվականի 1-ին կիսամյակի ընթացքում ՀՀ ոստիկանությունում հրավիրվել է կարգապահական հանձնաժողովի 3 նիստ, որի ընթացքում քննարկվել են ոստիկանության 15 ծառայողների վերաբերյալ իրականացված ծառայողական քննությունների 10 նյութեր:
Կարգապահական հանձնաժողովի միջնորդությամբ ՀՀ ոստիկանության պետի հրամաններով ոստիկանության 1 ծառայողի կոչումն իջեցվել է մեկ աստիճանով, 3-ին հայտարարվել է «Խիստ նկատողություն», իսկ 11-ն ազատվել են ՀՀ ոստիկանությունում ծառայությունից: