Ֆիրդուսի տոնավաճառի ապամոնտաժումը վերսկսվեց
: Երևանի Ֆիրդուսի փողոցի տոնավաճառի ապամոնտաժումը վերսկսվեց և  առևտրականները  հավաքում են իրենց ապրանքները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Ֆիրդուսի փողոցի տոնավաճառի առևտրականների մեծ մասը բացել էին իրենց տաղավարները և շարունակում էին ապրանքների վաճառքը, սակայն, ավելի ուշ ապամոնտաժող հատուկ տեխնիկա մտցվեց  այդ տարածք և առևտրականները ստիպված եղան հավաքել իրենց ապրանքները:
Հուլիսի 19-ի  առավոտյան բնակիչները և առևտրականները թույլ չէին տվել փողոցում ապամոնտաժում իրականացնել: Առևտրականները նշում էին, որ իրենց ապրուստի միջոցը առևտուրն է: Նրանց առաջարկ էր եղել այլ տոնավաճառներ տեղափոխվելու վերաբերյալ, սակայն հրաժարվել են՝ պատճառաբանելով, որ տաղավարների վարձակալման գները բարձր են:
Առևտրականների մի մասը մինչև 2018 թվականի հունվար ժամանակ էր խնդրում, որ կարողանան իրենց ապրանքներն ամբողջությամբ վաճառել:
Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել էին, որ կառավարության որոշմամբ, Ֆիրդուսի տարածքը հանրային գերակա շահ էր ճանաչվել դեռ 2007 թվականին և այն պետք է իրացվի՝ քաղաքաշինական ծրագիր կյանքի կոչելու համար:
Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից փոխանցեցին, որ քաղաքապետարանում դեռևս մեկ ամիս առաջ տեղի ունեցած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, Ֆիրդուսի տոնավաճառի առևտրականներին այլ տոնավաճառներում տեղավորելու աշխատանքների հետ կապված զեկուցվել է, որ հունիսի 19-ից 20 առևտրականներ տեղափոխվել են այլ տոնավաճառներ, իսկ մյուսների հետ բանակցությունները դեռևս շարունակվում են: Նշվել է, որ պետք է լուծվեր ևս 30 առևտրականների տեղափոխման հարցը: