Քրեական գործ` ոստիկանության պաշտոնյայի կողմից խոշոր չափերով գումար հափշտակելու դեպքի առթիվ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում  քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ ոստիկանության աշխատակցի կողմից խոշոր չափերով գումար հափշտակելու դեպքի առթիվ Արմավիրի մարզի Ջրաշեն գյուղի բնակիչ Ռ. Ռ.-ից ստացված հաղորդման հիման վրա:
Այսպես, Ռ. Ռ.-ն հաղորդում է տվել այն մասին, որ 2016 թվականի հունվարի 1-ից 2017 թվականի ապրիլն ընկած ժամանակահատվածում Շիրակի մարզի Աշոցք եւ հարակից համայնքների ավելի քան 70 անձանցից ձեռք է բերել խոշոր եղջերավոր անասուններ եւ, նախապես ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, ընկերոջ` ՀՀ ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության Աշոցքի բաժնի  աշխատակցի միջոցով վաճառողներին փոխանցել 57մլն ՀՀ դրամ գումար: Սակայն ոստիկանության հիշյալ աշխատակիցն իրեն վստահված գումարներից 1.850.000 ՀՀ դրամն անասնատերերին փոխանցելու փոխարեն յուրացրել է, որի հետեւանքով Ռ. Ռ.-ին պատճառվել է խոշոր չափերով գույքային վնաս:
Այսպիսով, պետական հատուկ ծառայություն իրականացնող ոստիկանության պաշտոնատար անձի կողմից յուրացման եղանակով խոշոր չափերով գույքի հափշտակության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետի հատկանիշներով: