Հայկ Մարությանը, Գարիկ Պապոյանը, Էթերի Ոսկանյանն ու Արմինե Պողոսյանը ներկայացրել են «Սիրո գործակից» ռոմանտիկ կատակերգությունը (լուսանկարներ)
«Մեկ տարվա աշխատանքներից հետո ֆիլմն այսօր արդեն պատրաստ է: «Սիրո գործակիցն» այսօր հանձնելու ենք ձեր դատին: Այս անգամ ավելի դժվար աշխատեցինք, քան «Սուպեր մամա» ֆիլմի դեպքում, քանի որ փորձել ենք որակի սանդղակը ևս մեկ աստիճանով բարձրացնել»,- երեկ «Մոսկվա» կինոթատրոնում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ նշեց «Սիրո գործակից» ֆիլմի պրոդյուսեր և գլխավոր դերակատար Հայկ Մարությանը: Դերասանը, ի դեպ, ասուլիսին ներկայացել էր բեղերով, ինչը բացատրեց հետևյալ կերպ. «Նախ` ցանկացա ժպիտ պարգևել հավաքվածներին, հետո` ուզում եմ ներկայացնել 70-ականների բարի ժամանակները, երբ բոլորը միմյանց հարգում էին: Հուսով եմ` Հայաստանում դեռ կգան նման ժամանակներ»:
Բացի Հայկից ասուլիսին մասնակցում էին նաև դերասաններ Գարիկ Պապոյանը, Էթերի Ոսկանյանը, Արմինե Պողոսյանը և ռեժիսոր Վահագն Խաչատրյանը:
Խոսելով ֆիլմի գլխավոր մտքի մասին` ռեժիսորն ասաց. «Կյանքում գոյություն ունեն բազմաթիվ բարդություններ և դրանք հաղթահարելու տարբեր միջոցներ կան: Որպես կանոն` մարդիկ ընտրում են խարդախ և ոչ ճիշտ միջոցները: Մենք ցանկացել ենք ասել, որ երբեք պետք չէ կորցնել մարդկային տեսակը, քանի որ ցանկացած դժվար իրադարձությունից կարելի է դուրս գալ ազնիվ ճանապարհներով»:
«Սիրո գործակիցը» ռոմանտիկ կատակերգություն է, որն ունի սպորտային ուղղվածություն և ամբողջ պատմությունը կառուցված է թենիսի մրցարշավի վրա:
Ֆիլմում բոլոր դերասաններն էլ հանդես են եկել արտասովոր կերպարներով:
Խոսելով իր մարմնավորած հերոսուհու մասին` Արմինե Պողոսյանը նշեց. «Մարմնավորում եմ մի  թերհաս և հարուստ աղջկա: Թե ինչքանով է ինձ մոտ ստացվել կերտել նրան, չգիտեմ: Կարծում եմ` իմ շատ սիրելի ռեժիսորների շնորհիվ կարողացա պատվով ներկայացնել այդ հերոսուհուն»:
Դերասանուհի Էթերի Ոսկանյանը թենիսիստուհի Անիին մարմնավորելու համար հատուկ թենիսի պարապմունքների է հաճախել: «Շատ սիրեցի այդ սպորտաձևը: Նկարահանումներից հետո, նույնիսկ, մնում և թենիս էինք խաղում»,-ասաց նա:
Բավականին արտասովոր կերպարով է ներկայացել նաև Գարիկ Պապոյանը. «Արդեն հարմարվել էի կերպարիս, նույնիսկ, անսովոր էր սովորական կերպարիս վերադառնալը: Բոլոր նրանք, ովքեր ինձ երկու ամիս տեսել էին կարմր մազերով և պեպեններով, մի քանի օր առաջ տեսնելով իմ իսկական կերպարով` արդեն չճանաչեցին»,- ասաց Գարիկը:
«Սիրո Գործակից» ֆիլմում նկարահանվել են նաև դերասաններ Ռուդոլֆ Ղևոնդյանը, Խորեն Լևոնյանը, Աննա Հարությունյանը, Լևոն Հարությունյանը, Արման Նավասարդյանը, Լուիզա Ներսիսյանը, Ռաֆայել Երանոսյանն ու Արմուշը, որոնք ևս ներկա էին ֆիլմի պրեմիերային: Դերասանական կազմին և պրոդյուսերներին շնորհավորելու էին եկել նաև Նազենի Հովհաննիսյանը, Սոֆի Մխեյանը, Դիանա Շատվերյանը, Էրիկը, Արսեն Գրիգորյանը և մի շարք այլ հայտնիներ:
Լուսանկարները՝Արսեն Սարգսյան
Պարգևատրել են «պադավատով», որ չնեղացնեն Հնդկաստանում արևային էներգետիկան դարձել է սեփական հաջողության գերին Թոշակները 50 տոկոսով կբարձրացնենք․ 36․000-ով թոշակառուն կամաց-կամաց գնում է կործանման Գազ չի լինի որոշ ժամանակ 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա փետրվարի 19-ին. Սրբազան ՊայքարԻնչ է սպասում Telegram-ին․ ՌԴ Թվային նախարարությունը մանրամասներ է հայտնել «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը փորձում է նույնացնել հայրենիքն ու պետությունը․ Արեգ Սավգուլյան«ՀայաՔվե» միավորման քաղաքական հայտի շնորհանդեսը` լուսանկարներով«Անտառի արքա» քանդակը՝ Դիլիջանի խորհրդանիշներից մեկը․ բացահայտելով Հայաստանը (մաս 9)Բարձրագույն կրթությունը ՀՀ քաղաքացիների համար պետք է լինի անվճար․ Ցոլակ Ակոպյան Կրթության բնորոշիչ հատկանիշները պետք է լինեն արժեքն ու որակը․ Մենուա ՍողոմոնյանՀայաստանի սահմանամերձ գյուղերում դպրոցներ են փակվում «ՀայաՔվե» - ն ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացնումՓոշիացնում են պետական միջոցները․ Նաիրի Սարգսյան Ֆասթ Բանկն արժանացել է մրցանակի Mastercard միջազգային վճարային համակարգի կողմից Ամենամեծ խնդիրն այն է, որ գերիների թեման, թեև տարբեր ֆորմատի հանդիպումներում արծարծվում է, սակայն որևէ կողմի համար օրակարգի առանցք չի դառնում․ Աբրահամյան 18-ամյա Միխայել Դոլգովի առեղծվածային անհետացման հետքերով. որտե՞ղ է նա, ո՞ղջ է արդյոքԱՄՆ-ն կարող է ռшզմական ուժ կիրառել, եթե Իրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն․ Վենս Նիկոլ Փաշինյանը վախեր ունի. հասարակության շրջանում ամենաբարձր վարկանիշն իրենը չէ. Կոստանյան Խոշոր վթար՝ Կոտայքում, բախվել են «Hyundai» ու «BMW», վիրավnր կա, ՊՆ ծառայողը վարորդական իրավունքի վկայական չի ունեցելԱնվճար բուհական կրթություն. Հրայր ԿամենդատյանՈչ մի վարկյան չենք մոռանում, որ Միքայել Սրբազանը քաղբանտարկյալ է. Այս պահին սրբազան հայրը գտնվում է Սովետական ԿԳԲ պադվալում. Էդմոն ՄարուքյանԳույքահարկի արտոնություն թոշակառուներին. Հրայր ԿամենդատյանՁմեռային Օլիմպիական խաղեր. Ադելիա Պետրոսյանը 5-րդն է կարճ ծրագրից հետո Խաղալ 2 լարի վրա նշանակում է վտանգել մեր պետականությունը. Մհեր ԱվետիսյանԱնվճար, որակյալ, ինքնավար․ բարձրագույն կրթության համակարգի հեռանկարը. ՀայաՔվե հիմնասյուներՋուր չի լինի որոշ հասցեներում Եկեղեցու դեմ արշավը և վտանգված սահմանները Գագիկ Սուրենյանը՝ եղանակի մասինՆերդրումային միջավայրի տակ դրված ականը Հա՞ց, թե՞ դեղ… էս երկիրը սրան պիտի չհասներ․ Արթուր Միքայելյան (Տեսանյութ) ՌԴ ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել Անկում տարադրամի շուկայում․ փոխարժեքն՝ այսօր Աղոթք նեղության ժամին «Օպել»-ի վարորդը Մարգահովիտ գյուղի գազալցակայանում վճարել է կեղծ թղթադրամով․ նա հայտնաբերվել է «Սևան» ՔԿՀ-ում կանխվել է տեսակցության եկած կնոջ կողմից ամուսնուն թմրամիջոցի նմանվող զանգվածի փոխանցման փորձը Մենք չենք ձգտում միջուկային զենք ստեղծել. Իրանի նախագահ Հայաստանն ընդգրկվել է Ռուսաստանի ամենաբարեկամական երկրների վարկանիշային աղյուսակում Մենք չենք համաձայնի Դոնբասից զորքերի միակողմանի դուրսբերմանը. Զելենսկի ԱՄՆ–ում ձերբակալվել է դերասան Շայա Լաբաֆը ՌԴ ՊՆ․ Ղրիմի վրա հարձակման փորձի ժամանակ խոցվել են ուկրաինական անօդաչուներ Ուկրաինայում տարաձայնություններ են ծագել Ռուսաստանի հետ հնարավոր հրադադարի վերաբերյալ. Economist Բռնապետությունն անհրաժեշտ է և օգտակար․ Լուկաշենկո Ի՞նչ եղանակ է սպասվում փետրվարի 18-ից 22-ը Իշխանության ներկայացուցիչների իրար խառնվելը վկայում է այն մասին, որ ընդդիմությունը ճիշտ ուղու վրա է․ «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Սարգիս ՆիազյանՎանաձոր քաղաքում «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը հանդիպում ունեցավ վանաձորցի երիտասարդների հետՄիացյալ Թագավորությունը կարևորում է Հայաստանի հետ անվտանգության ոլորտում համագործակցությունը․ դեսպան Իրանը պատրաստ է դադարեցնել ուրանի հարստացումը Երկու ռազմական և տեխնոլոգիական տերություններ, Հայաստանի երկու վաղեմի բարեկամներ. Օլիվիե Դըկոտինյի 5,1 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել Ալմաթիում