2 շաբաթ առաջ կախված հայտնաբերված զինծառայողի վրա բռնության հետքեր չեն եղե՞լ. հարազատներին շարունակում են հարցաքննել
Շիրակի մարզի Հացիկ գյուղում օգոստոսի 14-ին կախված հայտնաբերված ժամկետային զինծառայող Աբաս Սլոյանի մարմնի վրա բռնության հետքեր չեն եղել: Այս մասին NEWS.am-ին ասաց Հացիկի գյուղապետ Կարեն Ներսիսյանը՝ նշելով, որ իրեն այդ մասին Սլոյանի հարազատներն են հայտնել:
«Աբաս Սլոյանն անձնական, ընտանեկան խնդիրներ է ունեցել, զորամասում որեւէ խնդիր չի ունեցել: Հարազատներն էլ են ասում, որ զորամասից գոհ է եղել: Մնացածը կպարզի նախաքննական մարմինը»,- ասաց գյուղապետը:
Նա նշեց, որ Սլոյանի հարազատների հարցաքննությունը շարունակվում է:
Նշենք, որ ըստ Քննչական կոմիտեի՝ 2017թ. օգոստոսի 14-ին ժամը 19:30-ի սահմաններում Շիրակի մարզի Հացիկ գյուղի 14-րդ փողոցի տներից մեկի օժանդակ կառույցում հայտնաբերվել է նույն գյուղի բնակիչ, ՀՀ ՊՆ N զորամասի ժամկետային զինծառայող, 19-ամյա Աբաս Սլոյանի դիակը` կախված վիճակում: Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ Քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։
Քննությամբ պարզվել է, որ Ա.Սլոյանն օգոստոսի 13-ին առավոտյան ինքնակամ թողել է ծառայության վայրը եւ վերադարձել տուն՝ Հացիկ գյուղ։ Նա ընդամենը 20 օր առաջ էր ծառայության մեկնել: