Երևանում և մարզերից 4-ում մինչև 6 ժամով էլէներգիայի մատակարարումը կդադարեցվի
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ սեպտեմբերի 8-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար որոշ տարածքներ կհոսանքազրկվեն։
Երևան քաղաք
10:00-16:00 Իսակովի պողոտան, Բաշինջաղյան 1-ին նրբ. 20, 22, 24 շենքերը, Դավիթաշեն 2-րդ թաղ. 45, Անդրանիկի փ. 62, 64, 66, 68, 72, Րաֆֆու փ. 45 շենքերը, Սամբոյի ու Ձյուդոյի օլիմպիական մանկապատանեական մարզադպրոցը, Բրյուսովի փ. 165, 165Ա շենքերը և 58-78 սեփական տները, Տիգրան Մեծի պող. 4/1, 36, 36Բ, 36Գ, 53 շենքերը, Խորենացի 2-րդ փակ. 17-30 սեփական տները, Նար-Դոսի 1-ին նրբ. 43-75 սեփական տները, Տիգրան Մեծի 2-րդ փակ. 6-8 սեփական տները, Խորենացի փ. 43Ա, 43Բ, 45Ա, 45Բ (6-8 մուտքեր) շենքերը և 49, 101-107 (կենտ), 211, 215, 217, 219, 221 սեփական տները, Որմնադիրների 1-ին փ. 25-81; 2-րդ նրբ. 15-76 սեփական տները, Ծխախոտագործների փ. 62-68 (զույգ) սեփական տները, Օստրովսկի փ. 1-95 սեփական տները, Սարի թաղի 2փ. 40-44 (զույգ) սեփական տները, Նուբարաշեն 6փ. 1/3 և 11փ. 22, 23 շենքերը,
10:30-16:30 Նոր-Նորքի 1-ին զանգ.՝ Սաֆարյան փ. 12, 14, 16, 18, Ջուղայի փ. 7 շենքերը, հարակից հանրային բաժանորդները, Նանսենի փ. 6, 9, 10, 12, 15, 13, 15/1, Նանսենի 1-ին նրբ. 4, 5, 6 շենքերը, թիվ 2 մարզադպրոցը, հարակից հանրային բաժանորդները, Բորյան փ. 2, Լվովյան փ. 8 շենքերը և հարակից հանրային բաժանորդները, Գայի փ. 4 շենքը, թիվ 242 և 252 մանկապարտեզները, թիվ 62 և 165 դպրոցները և հարակից հանրային բաժանորդները, Սարի թաղի 13փ. 4-37; 19փ. 11-40 սեփական տները և հարակից հանրային բաժանորդները, Սարի թաղի 13-19 շարքերը մասնակի և հարակից հանրային բաժանորդները, Աբովյան փ. 3/1, 3/2, 14 շենքերը, Բելյակով փ. 3, 5, 9, Պուշկինի փ. 4, 6, 8, 10 սեփական տները և հարակից հանրային բաժանորդները,
11:00-15:00 Արցախի փ. 20, 20/1, 20/2, 22 շենքերը,
11:00-16:00 «Նոր ՍԷՊ», «Անդիքենդ», «ՋՍՖ», «Խիզախ Զինվոր» ՍՊ ընկերությունները, Սեփականատեր «Հրանտ Հայրապետյան», «Հովհաննես Կարապետյան», «Պետրոս Եղիկյան», Գերմանական Կարմիր Խաչը (ԲՎԵԿ), «Հուսո Տ.», Քաղաքացի Գագիկ Աբդոյան, «ԱրմենՏել» , «Ալֆա-ֆարմ» ՓԲ ընկերությունները, «Հարություն Դավթյան» Ա/Ձ, «Արծափ» ՓԲ ընկերությունը և հարակից հանրային բաժանորդները,