Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում
կկայանա «Փոխադարձ վստահություն, միասնականություն եւ պատասխանատվություն» խորագրով Հայաստան-Սփյուռք համահայկական 6-րդ համաժողովի բացման արարողությունը:
11:45-ին
Հայաստանի զարգացման հիմնախնդիրները թեմայով քննարկում Հայաստան-Սփյուռք համահայկական 6-րդ համաժողովի շրջանակներում:
ՀՀ ԳԱԱ նախագահությունում
տեղի կունենա ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի և Չինաստանի հասարակական գիտությունների ակադեմիայի միջև գիտական համագործակցության մասին Համաձայնագրի ստորագրման արարողություն: Համաձայնագիրը կստորագրեն ՀՀ ԳԱԱ նախագահ ակադեմիկոս Ռադիկ Մարտիրոսյանը և Չինաստանի հասարակական գիտությունների ակադեմիայի նախագահ Վան Վեյգուանը: Համաձայնագիրն ուղղված է լինելու հումանիտար-հասարակական գիտությունների բնագավառում համագործակցության զարգացմանը և ամրապնդմանը:
«Արմենպրես» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում (Սարյան 22)
տեղի կունենա հայ օպերային երգչուհի Արաքս Մանսուրյանի, բարիտոն Էնդրյու Դիքսոնի, տենոր Ջանգ Հոնգ Շինի, սոպրանո Ջորջիա Կոկորիսի, սոպրանո Ռիան Սանդերսի, սոպրանո Ջուլիետ Մունի ասուլիսը:
ԹԵՄԱ.- Արաքս Մանսուրյանը նշում է իր ստեղծագործական կյանքի 50-ամյակը: Կներկայացվեն մանրամասներ սպասվող համերգի վերաբերյալ:
17:15-ին
Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համահայկական համաժողովի շրջանակում կմարվի և շրջանառության մեջ կդրվի 3 նամականիշ՝ նվիրված «Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ» թեմային: «Հայփոստ» ՓԲԸ
«Մեգերյան Կարպետ» ընկերությունում /Մադոյան փող.9, հեռ.+374 99 61 68 86/
Մեգերյան ընտանիքը հրավիրում է ներկա գտնվելու Մեգերյան ընկերության 100-ամյակին նվիրված միջոցառմանը: Միջոցառմանը հրավիրված են ավելի քան 350 անձ: Հյուրերի ցանկր գլխավորում են ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, նախարարներ, դեսպաններ և պատվավոր հյուրեր թե՛ Հայաստանից և՛ սփյուռքից: Միջոցառման ընթացքում «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի նախագահ Գարո Արմենը և Մեգերյան ընկերության սեփականատեր Րաֆֆի Մեգերյանը կկտրեն հոբելյանական գորգը, որը գործվել է «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի շահառու Վանանդ համայնքի երիտասարդների կողմից «Մեգերյան կարպետ» ընկերության հմուտ գորգագործների օգնությամբ՝ մի քանի ամսվա ընթացքում։
հյուրն է Ուրուգվայի «Ռադիո Արաքս»-ի տնօրեն, լրագրող Դիեգո Կարամանուկյանը: Թեման՝ «Ռադիո Արաքս»-ի 10-ամյակ, իրավիճակը հայկական համայնքներում՝ լատինամերիկյան երկրներում, Արցախի և հայկական հարցի արծարծման խնդիրները Լատինական Ամերիկայում, ի մասնավորի՝ Ուրուգվայում:
հյուրն է ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի կառավարման հոգեբանության ամբիոնի վարիչ, պրոֆեսոր Ռուբեն Աղուզումցյանը: Թեման՝ կառավարման հոգեբանության դերը և նշանակությունը, ինքնակառավարումը ընտանիքում, հասարակությունում և պետության մեջ:
«Մոսկվա» կինոթատրոնում
կկայանա «Ղազախական ֆիլմերի շաբաթ»-ի բացման արարողությունը եւ առաջին ֆիլմի ցուցադրումը: «Շալ» ֆիլմի ցուցադրումից հետո հարցազրույց վերցնել գլխավոր դերասանից՝ հենց «Մոսկվա» կինոթատրոնում, նախապես պայմանավորված է: Թղթակից /ռուսերեն խոսացող/, լուսանկարիչ: