Արտահերթ ընտրությունների համար ձևավորված թվով 31 տեղամասային ընտրական հանձնաժողովների նախագահների և քարտուղարների պաշտոններն էլ բաշխվել են հետևյալ համամասնությամբ` ՀՀԿ–17–ական,
«Ծառուկյան» դաշինք` 9–ական,
Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն՝ 2–ական:
Ըստ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կայքում հրապարակված նոյեմբերի 5–ին կայանալիք հերթական ընտրությունների նախապատրաստման ու անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցի՝ թեկնածուների առաջադրումը սկսվել է հոկտեմբերի 1–ից և կտևի ընդամենը 6 օր՝ մինչև հոկտեմբերի 6–ը ներառյալ: Գրանցումը կկատարվի արդեն հոկտեմբերի 6–11–ն ընկած ժամանակահատվածում: Թեկնածուները իրենց գույքի և եկամուտների մասին հայտարարագրերը համապատասխան տարածքային հանձնաժողով ներկայացնելու համար մինչև հոկտեմբերի 16–ը ժամանակ կունենան: Դե իսկ քարոզչությունը կսկսվի հոկտեմբերի 18–ից ու կտևի մինչև նոյեմբերի 3–ի կեսգիշեր:
Արտահերթ ընտրությունների դեպքում պատկերը մի փոքր այլ է: Այստեղ դեռևս առաջադրումներ չեն սկսվել: Դրանք կլինեն հոկտեմբերի 11–15–ն ընկած ժամանակահատվածում, իսկ գրանցումն էլ՝ հոկտեմբերի 15–17–ը ներառյալ: Հայտարարագրերի ներկայացման ժամկետն էլ կտևի մինչև հոկտեմբերի 22–ը:
Հոկտեմբերի 3–ի դրությամբ թեկնածուների առաջադրում տեղի է ունեցել միայն վեց մարզի 13 համայնքում: Ըստ ԿԸՀ համապատասխան փաստաթղթի՝ մեմամասամբ մեկական թեկնածուներ են առաջադրված:
Օրինակ, Ապարանի քաղաքագլուխ դառնալու ցանկություն դեռևս երկու հոգի ունեն՝ «Գնթունիք» ՍՊԸ–ի հիմնադիր–տնօրեն Կարեն Եղիազարյանը և իր աշխատակից, «Գնթունիքի» ավագ հաշվապահ Հովհաննես Ալեքսանյանը: Ընդ որում, եթե Եղիազարյանին առաջադրել է ՀՀԿ–ն, ապա նրա ենթակայությամբ աշխատող Ալեքսանյանը հանդես է եկել ինքնառաջադրմամբ:
Ինչպես երևում է առաջադրված թեկնածուների աղյուսակից՝ խոշորացման ենթակա համայնքների ղեկավարները նույնպես առաջադրվել են, և կարելի է ենթադրել, որ խոշորացված համայնքների ընտրությունները բավական թեժ պայքարով կընթանան՝ հաշվի առնելով գրեթե բոլոր արդեն նախկին գյուղապետերի՝ կրկին ընտրվելու ցանկությունը: