ՀՀ քննչական կոմիտեն որոնում է ավտոմեքենայի սրահից բջջային հեռախոս գողացած անձին
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու կայանված ավտոմեքենայի սրահից բջջային հեռախոս գողացած անձի ինքնությունը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեից՝ հավելելով. «2017թ. սեպտեմբերի 5-ին հաղորդում է ստացվել առ այն, որ սեպտեմբերի 4-ին՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը, օգտվելով Երևան քաղաքի փողոցներից մեկում կայանված «ԳԱԶել» մակնիշի մեքենայի դռան ապակու բաց լինելուց, սրահից հափշտակել է քաղաքացու  «Այֆոն 5» մոդելի բջջային հեռախոսը:
Նախաքննության ընթացքում ստացվել են դեպքի վայրի մոտակայքում տեղակայված անվտանգության տեսախցիկների՝ տվյալ օրվա տեսագրությունները, ենթարկվել զննության: Տեսանյութում երևում է, թե ինչպես է մի երիտասարդ մոտենում «Գազել»-ին, ձեռքը տանում ներս և հեռանում:
Քրեական գործով բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու նպատակով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ տեսանյութում պատկերված երիտասարդին հայտնաբերելու ուղղությամբ։