ՀՀԿ-ն 37 համայնքի ղեկավար կունենա, ԲՀԿ-ն ու ՀՅԴ-ն 2-ական. 8-ում կիշխեն անկուսակցականները
Նոյեմբերի 5-ին ՀՀ 69 համայնքում կայացած տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններում, որտեղ համայնքի ղեկավար են ընտրել, ՀՀԿ-ի թեկնածուները մեծամասամբ հաղթել են իրենց մրցակիցներին: Նշված համայնքներից որոշներում երեկ ավագանու անդամներ են ընտրել, եղել են համայքներ, որտեղ ե՛ւ համայնքի ղեկավար, ե՛ւ ավագանի են ընտրվել:
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցություն (ԲՀԿ)
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը համայնքի ղեկավարի թեկնածու էր առաջադրել Կոտայքի մարզի Ակունք, Բյուրեղավան, Ջրվեժ, Շիրակի մարզի Ախուրյան, Անի, Սյունիքի մարզի Սիսիան եւ Վայոց Ձորի մարզի Արենի համայնքներում: Ակունք համայնքում ընտրապայքար չկար, ԲՀԿ-ական գործող համայնքապետ Հունան Ռուբենյանն ինքնաառաջադրվել եւ ստացել է 3397 ձայն՝ ընտրվելով համայնքի ղեկավար: Բյուրեղավան համայնքում կրկին նույն պատկերն է՝ գործող համայնքապետ Հակոբ Բալասյանը վերընտրվել է 3235 ձայնով, սակայն միակ տարբերությունն այն է, որ Բալասյանն անկուսակցական է, բայց նրան առաջադրել է ԲՀԿ-ն: Ջրվեժ համայնքում գործող համայնքապետ, ԲՀԿ-ական Ռուբեն Պետրոսյանն ինքնաառաջադրվել է եւ 2842 ձայնով միակ թեկնածուն լինելով վերընտրվել է համայնքի ղեկավարի պաշտոնում: Ախուրյան համայնքում ԲՀԿ-ի թեկնածու Կարեն Սերգոյանը ստանալով 1512 ձայն՝ պարտվել է գործող գյուղապետին: Անի համայնքում առաջադրված ԲՀԿ-ական թեկնածու Հակոբ Աղաբեկյանը ստանալով 1547 ձայն՝ կրկին պարտվել է: ԲՀԿ-ի համար անհաջող էր նաեւ Սիսիան համայնքի ղեկավարի ընտրությունները: Այդ համայքնում ԲՀԿ-ական Կարեն Համբարձումյանը ձայների զգալի տարբերությամբ պարտվել է գործող քաղաքապետ, ՀՀԿ-ական Արթուր Սարգսյանին, որն ստացել է 10 հազար 457 ձայն: Կարեն Համբարձումյանը ստացել է 1922 ձայն: Արենի համայնքում ԲՀԿ-ական թեկնածու Ռազմիկ Վարդանյանը առանց մրցապայքարի ընտրվել է համայնքի ղեկավար, քանի որ միակ թեկնածուն ինքն է եղել: Վարդանյանը ստացել է 1967 ձայն: Ամփոփելով ԲՀԿ-ի գրանցած  արդյունքները՝ արձանագրենք, որ 7 համայնքում ԲՀԿ-ն թեկնածու է ունեցել, ընտրվել են 3-ը, այդ երեքից 1-ն էլ անկուսակցական է:
Հայ Հեղափոխական դաշնակցություն կուսակցություն (ՀՅԴ)
ՀՅԴ-ն համայնքի ղեկավարի թեկնածու էր առաջադրել Շիրակի մարզի Ախուրյան, Մարմաշեն եւ Տավուշի մարզի Աչաջուր համայնքներում: Ախուրյանում ՀՅԴ-ի թեկնածու, գործող համայնքապետ Արծրուն Իգիթյանը ստանալով 2393 ձայն՝ հաղթել է իր մրցակիցներին: Նույն պատկերը Մարմաշեն համայնքում է: «Շիրդայմոնդ» ՍՊԸ-ի տնօրեն, ՀՅԴ-ական թեկնածուն Կարեն Արշակյանը ստանալով 1463 ձայն՝ ընտրվել է համայնքի ղեկավար՝ իր ետեւում թողնելով ՀՀԿ-ական երկու եւ մեկ անկուսակցական թեկնածուի: Տավուշի մարզի Աչաջուր համայնքում ՀՅԴ-ական Սեւադա Ղուկասյանն ամենաքիչ ձայնն է ստացել բոլոր 4 թեկնածուից: Ստացած 114 ձայնով նա պարտվել է համայնքի ղեկավարի ընտրությունում: ՀՅԴ-ն ընդհանուր առմամբ 3 թեկնածու էր առաջադրել, որից 2-ն ընտրվել է համայքնի ղեկավարի պաշտոնում:
ՀՀԿ-ն եւ անկուսակցականները
ՀՀԿ-ն գրեթե բոլոր համայնքներում թեկնածուներ է առաջադրել: Ստորեւ կներկայացնենք ՀՀԿ-ական եւ անկուսակցական թեկնածուների գրանցած հաջողություները: Արագածոտնի մարզի Ալագյազ համայնքում համայնքի ղեկավար է ընտրվել անկուսակցական Ջասմ Մախմուդովը: