Գագիկ Ծառուկյանը իր գործնական քայլերով ապացուցում է, որ փորձում է Հայաստանի տնտեսությունը հասցնել զարգացման նոր մակարդակի
Գևորգ Մխիթարյանը իր ֆեյսբուքյան էջում  գրում է.
Օրերս օտարերկրյա հեղինակավոր ամսագրերից մեկին տրված հարցազրույցից հետո Գագիկ Ծառուկյանը իր գործնական քայլերով ապացուցում է, որ փորձում է Հայաստանի տնտեսությունը հասցնել զարգացման նոր մակարդակի, որի ապացույցն է հերթական խոշորամասշտաբ բիզնես-ծրագիրը Հայաստանում:
Այսօր պարզ երևում է, որ ապագան պատկանում է տեղեկատվական տենխոնոլգիաներին, և այսօր արդեն կարող ենք փաստել, որ Հայաստանը ի շնորհիվ Գագիկ Ծառուկյանի հաստատուն քայլ է կատարում այդ բնագավառում:
Բանը նրանումն է, որ Գագիկ Ծառուկյանը հիմնում է աշխարհում կրիպտոարժույթի ամենամեծ արտադրությունը, որի շնորհիվ Հայաստանը կարող է դառնալ դրոշակակիր երկիր այդ ոլորտում՝ ներգրավելով շուրջ 500 ընկերություն, որոնց թվում են աշխարհահռչակ Google, Facebook և Amazon ընկերությունները:
Կարևոր է նաև այն հանգամանքը, որ այս քայլով մեր երկրում կստեղծվեն մոտ 3000 նոր աշխատատեղ՝ հնարավորություն տալով տարբեր ոլորտի հայ մասնագետների լավագույնս դրսևորել իրենց մասնագիտական հմտությունները:
Առաջին և հիմնական քայլը համապատասխան տեխնիկայի և տարածքի տրամադրումն էր, որն արդեն ապահովվել է «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի կողմից՝ այդպիսով ստեղծելով անհրաժեշտ պայմաններ կրիպտոարժույթի մեծամասշտաբ արտադրություն սկսելու համար:
Հայաստանի նման փոքր տնտեսություն ունեցող երկրում մոտ 2 միլիարդ դոլլարի ներդրումը հսկայական առաջընթաց կարող է ապահովել: Գագիկ Ծառուկյանը իր ելույթներում մշտապես նշել է, որ միայն վստահության և արդար տնտեսական պայմանների առկայության դեպքում Հայաստանը կարող է հետաքրքրել օտարերկրյա ներդրողներին, և այս մեծամասշտաբ ծրագրի իրականացումը լավագույնս ապացուցում է նրա հանդեպ մեծ վստահությունը և հարգանքը ամբողջ աշխարհում: