Լույս չի լինելու Երեւանում եւ 6 մարզերում, այդ թվում «ՎիվաՍել-ՄՏՍ», «Յուքոմ», «ԱրմենՏել» կայանները
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ հուլիսի 17-ին պլանային եւ վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար որոշ բնակավայրեր կհոսանքազրկվեն.
Երեւան քաղաք
10։00-16։00 Ներսիսյան փ. 9-45Ա սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, թիվ 147 դպրոցը, Ռուբինյանց փ. 5/14 շենքը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արամ Խաչատրյան փ. 27, 27/1, 29, 29/1, 33 շենքերը եւ 33 սեփական տունը, Մանուշյան փ. 66-107 սեփական տները, Այգեկցու փ. 81-103 սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Օրբելի փ. 63/1, 35 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նուբարաշեն 11փ. 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 շենքերը, Կողբացի փ. 67 շենքը Արամի փ. 24, 24ա, 26 շենքերը եւ 5-48 սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դեմիրճյան փ. 27/1 շենքը, Սարյան 4-14 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նորագյուղ թաղ. 51-354 սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Աբովյան փ. 1/1, 1/2 շենքերը, Ռոստոմի փ. 29 շենքը,
10։30-16։30 Ավան` Չարենցի թաղ. 9, 10, 18 շենքերը, հարակից տարածքների սեփական տները եւ ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Միկոյան փ. 14 շենքը, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-15։00 Աթոյան անց. 11, 13, 15, 17, 19, 21 շենքերը, Ազատամարտիկների փ. 76, 78 շենքերը,
11։00-17։00 Դավիթաշեն 4-րդ թաղ. 29 շենքը, Կուրղինյան փ. 11, 13 շենքերը, Շահումյան 1, 2, 3 փողոցները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,