Երևանում և 8 մարզերում այսօր կիրականացվեն էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ օգոստոսի 16-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
օգոստոսի 16-ին
10։00-16։00 Սարկավագի փ. 106/1, 106/2, 145, 145/1, 147, 147/1, 149, 149/1, 151, 151/1, 151/2, 151/3, 151/4 շենքերը, Սարկավագի փ. 100-106, 6-րդ նրբ. 1-21 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, թիվ 281 մանկապարտեզը, Մելիքյան փ. 5-9, 13-17 շենքերը և 13-32 սեփական տները, Թբիլիսյան խճ. 26/5 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, «Զվեզդա» հյուրանոցը, Բաբայան 4 հասցեում գտնվող «Լճակ» ԱԿ-ն, Մամիկոնյանց փ. 54, 54/1, 56, 56Ա, 56/2, 58, 58Ա շենքերը, Գրիբոյեդովի 4-րդ նրբ. 2-36 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նուբարաշեն Ա-1, Ա-8, Բ, Բ-1, Բ-2, Բ-4, Բ-6, Բ-8, Բ-9, Գ, Դ թաղամասի սեփական տները, Նուբարաշեն 1-ին փ. 1-21, 3-րդ փ. 2-41, 4-րդ փ. 1-9, 6-րդ փ. 26, 28 սեփական տները և 6-րդ փ. 1-ին նրբանցքի 1, 1/1-1/4, 112, 113, 130, 144, 150 շենքերը, Նուբարաշեն 8-րդ փ. 2-18, 9-րդ փ. 1-32 սեփական տները և 9-րդ փ. 1 շենքը, 10-րդ փ.1-12, 11-րդ փ. 6-27, 12-րդ փ.1-12 սեփական տները և 12-րդ փ. 2, 3, 4 շենքերը, 13-րդ փ. 2-20, 14-րդ փ. 1-9, 15-րդ փ. 1-40, 16-րդ փ. 1-6, 17-րդ փ. 1-17 սեփական տները, Նուբարաշեն թաղապետարանի շենքը և Նուբարաշեն փողոցի հողակտորները,
10։30-16։30 Մոլդովական փ 32/2, 39/3, 39/5, 43/1, Բագրևանդի փ. 1, 1/3, 4/3 շենքերը, թիվ 133 դպրոցը, առևտրի տեխնիկումի շենքը, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նորագավիթ 1-ին փողոցը, Ն. Շենգավիթ 12-րդ փ. 1-ին նրբանցքը, 12-րդ, 13-րդ, 14-րդ, Մեծարենցի, Ոսկանյան փողոցները, Արարատյան փ. սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
Ն. Շենգավիթի 1/1, 1/2, Մանանդյան փ. 4/2, Արարատյան փ. 10Բ, Ֆրունզեի փ. 8, 8/1, 8/2, 10, 10Ա, 12, 16, 18 շենքերը, Բաբաջանյան փ. 105 շենքի մուտքը, Սարի թաղ 7փ. 67 շենքը, Սարի թաղ 10-րդ շարքը՝ մասնակի,