Երևանում և 7 մարզում այսօր էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ կլինեն
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս.թ. սեպտեմբերի 13-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Սարկավագի փ. 126, 126/1, 126/2, 128ա, 128/2 շենքերը, Սարկավագի 4-րդ նրբ. 26-30; 5-րդ նրբ. 3-126 սեփական տները, Թբիլիսյան խճ. 29/3 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արաբկիր 23փ. 1/2; 25փ. 2, 2/1 շենքերը և 27փ. 1-13 սեփական տները, Ռիգայի փ. 126/4 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կոմիտասի պող. 24/2, 24/3, 28 շենքերը, Հր. Քոչարի փ. 23 շենքը, թիվ 11 պոլիկլինիկան և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Բագրևանդ թաղամասի սեփական տները, Մոլդովական փ. 39-53 սեփական տները, Թոթովենցի փ. 1, 3 շենքերը, Գայի պող. 11, 13 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Գալշոյան փ. 19, 28, 32, 34, 36, 38, 38/1, 40 շենքերը, թիվ 113 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Աղի Հանք թաղ.՝ Աճառյան փ. 6, 8, 10, 12, 24, 26, 26/2, 30 շենքերը, թիվ 104 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նորաշեն թաղ. 25/1, 25/2 շենքերը, Հալաբյան փ. 9, 11, Արզումանյան փ. 3 շենքերը, Ջանիբեկյան, Բաշինջաղյան, Ռոստոմյան, Միքայելյան, Միրաքյան, Լազոյի, Կաշեգործների փողոցները, Լազոյի փ. 4, 6 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Մարգարյան 2-րդ նրբ. թիվ 109 և 138 դպրոցները, Խորենացի փ. 72 շենքը, Տիգրան Մեծի պող. 39 51, 65 շենքերը, Քրիստափորի փ. 4-20 (զույգ) սեփական տները, Վերին Շենգավիթ 1 փողոցը, Վերին Շենգավիթ 2-րդ փող. 1, 3, 5, 7/1, 7/2 շենքերը, Աէրացիա փ. 7 հանրակացարանը, Աէրացիա 1, 2, 3, 1/1Ա, 2/1Ա, 3/1 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։30-16։30 Արհեստավորների փ. 91-163 սեփական տները, Երվանդ Քոչարի փ. 22, 28 շենքերը, Զավարյան փ. 18, 47 սեփական տները, Գրողների փ. 3, 16 սեփական տները, Նար-Դոսի փ. 39, 43 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Խորենացի փ. 3, 7, 6-12 շենքերը, Մաշտոցի պող. 2, 4, 6, 6, 6/2, 16, 16ա, 18 շենքերը և հարակցի ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Զաքյան փ. 1, 6, 8 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ռուսթավելու փ. 1-59 սեփական տները, Ֆրիկի փ. 1-19 սեփական տները, Թափառաշրջիկների փ. 1, 2, 12 սեփական տները, Սուրբ Հովհաննես փ. 1-9 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գրիգոր Լուսավորչի փ. 17 շենքը, Ամիրյան փ. 11, 13 շենքերը, Կողբացու փ. 1, 1ա, 3, 3ա, 4 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-15։00 Նորք-Մարաշ համայնքի՝ Նորքի 7-րդ, 9-րդ փողոցների սեփական տները, Նորքի 7-րդ փողոցի 1-ին նրբանցքի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Գայի պող. 27, 31, 52 շենքերը, Մոլդովական փ. 60 շենք, թիվ 250 մանկապարտեզը, «Անելիքբանկ» ընկերությունը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-16։00 Ռոստովյան փ. 50-74 սեփական տները, Նոր Արեշ 3փ. 24-40, 13-30; 14փ. 3-37; 16փ. 1-40 սեփական տները, Դիմիտրովի փ. 1-11, 38-74 սեփական տները,
11։00-17։00 Շովրոյան փ. 66-82 սեփական տները, Դրոյի փ. 28, 28/1 շենքերը, Դրոյի 4-րդ նրբ. 44-82 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ազատության պող. 12/1-12/4 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Աղբյուր Սերոբի փ. 10 շենքը և 6-22 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սոսեի փ. 2-րդ նրբ. 8 շենքը և 3, 8/2, 27 սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,