Երևանում և 5 մարզում այսօր էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ կլինեն
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս.թ. հոկտեմբերի 3-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Թբիլիսյան խճ. 33, 35/1, 35/2 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գր.Արծրունի փ. 90, 92 շենքերը, Կոմիտասի պող. 36ա, 36/7, 38/1, 38/2 շենքերը, Ռիգայի փ. 63/4 և 12-14 սեփական տները, Հրաչյա Քոչարի փ. 137-139 սեփական տները և 13 շենքը, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Զարյան փ. 2, 2/1 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Աճեմյան 1-ին փ. 4-21 սեփական տները, Երկաթգծի փ. 28, 30 շենքեր, Տիգրան Մեծի պող. 69, 69Ա, 71 շենքերը, Արցախի փ. 24, 24/1, 28, 30 շենքերը, Դավթաշեն 4-րդ թաղ. 34, 35, 36, 42, 43, 44 շենքերը, Արարատյան 2-րդ զանգ. 2, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 20 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։30-16։30 Ամիրյան փ. 18, 18ա շենքերը, Մաշտոցի պող. 11, 15 շենքերը, Բյուզանդի փ. 83-97 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Տիգրան Մեծի պող. 1-15, 27, 27ա, 29, 29ա շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Հանրապետության փ. 32, 49 շենքերը, Խանջյան նրբ. 5-10 սեփական տները, Ֆիրդուսի փ. 1-32 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Փարպեցի փ. 12, 14, 16, 20 շենքերը, Պուշկինի փ. 52, 54 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Խորենացի փ. 26 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-15։00 Նուբարաշեն 14փ. 1-9; 16փ. 1-6 սեփական տները, Վնասքաբանության և օրթոպեդիայի գիտական կենտրոնը, Նորքի 13 և 17 փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նորքի Այգիների հարակից տարածքների սեփական տները, Ազգային Անվտանգության շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 7-րդ զանգ` Ավետիսյան փ. 8, 13 շենքերը, Խորենացի փ. 28, 29, 30 շենքերը, թիվ 21 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17։00 Վրացական փ. 4, 6, 8 շենքերը, «Մուրադյան» ՍՊ ընկերությունը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ահարոնյան փ. 8, 10, 12, 14, 16 շենքերը, «Ռ.Բոչոլյան» ՍՊ ընկերությունը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ազատության 2-րդ նրբ. 2-5Բ շենքերը և 5-8 սեփական տները, «Յուքոմ» ընկերությունը և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդները, Ներքին Չարբախ 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9 փողոցները 7 հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ներքին Չարբախ 3-րդ փողոցի 2-րդ նրբանցքը; 7-րդ փողոցի 1-ին նրբանցքը և սեփական տները, թիվ 99 դպրոցը,