Սամվել Ալեքսանյանն ու Արտակ Սարգսյանը օլիգարխներ չեն. Հովիկ Աղազարյան
ԱԺ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի կարծիքով՝ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում  ՀՀԿ-ն  չի հայտնվի խորհրդարանում: Այսօր՝ հոկտեմբերի 26-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը պատգամավորը հայտարարեց, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը մրցակից  է համարում  ԲՀԿ-ին, «Լույս»-ին եւ «Սասնա ծռեր»-ին:
«ՀՀԿ-ում կան շատ լավ քաղաքական գործիչներ, բայց իրենց համար դժվար կլինի հայնվել ԱԺ-ում: Պատմական փորձը ցույց է տալիս, որ իրենք այս անգամ խորհրդարանից դուրս կմանան: Ես անկեղծորեն կուզեի, որ ՀՀԿ-ն մաքրված ներկայանար այս ընտրություններին:  ՀՀԿ-ում էլ կան քաղաքական  գործիչներ, որոնք ցանկալի կլիներ, որ ընտրվեին,  բայց դա այդպես չի լինելու»,-ասաց նա:
Հովիկ Աղազարյանի խոսքով՝ այս ընտրություններում հնարավոր չի լինի փողով կեղծել քաղաքացիների քվեն:
«Եթե որեւէ մեկն իշխանությունը  ձեռք է բերում փողով, դա համարվում է հակապետական արարք՝ անգամ պետական դավաճանություն»,-ասաց նա:
Անդրադառնալով ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, թե Հայաստանում օլիգարխներ չկան, պատգամավորն ասաց.
«Սամվել Ալեքսյանին , Արտակ Սարգսյանին եւ մյուսներին կարելի է  դիտարկել, որպես  մեծահարուստներ եւ ոչ թե օլիգարխներ: Սամվել Ալեքսանյանը նախկինում իր եկամուտների մի մասը տալիս էր իշխանության վերին օղակնեի ներկայացուցիչներին եւ դրա դիմաց ստանում համապատասխան դաբռոներ այս կամ այն տնտեսական իրավիճակը ստեղծելու համար»,-ասաց նա՝ հավելելով, որ ներկայումս նման քաղաքականություն  չի տարվում: