Տրանսպորտի նախարարությունը հորդորում է ձեռնպահ մնալ Երևան-Սևան-Իջևան ավտոճանապարհի մի շարք հատվածներում ճանապարհային նշանները վնասելուց և գողանալուց
Հայաստանի Հանրապետության տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը հայտարարություն է տարածել, որում հորդորել է ձեռնպահ մնալ Երևան-Սևան-Իջևան միջպետական (Մ-4) ավտոճանապարհի մի շարք հատվածներում ճանապարհային նշանները վնասելուց՝ շեշտելով, որ դրանց բացակայությունը կարող է հանգեցնել վթարային իրավիճակների: «Արմենպրես»-ը ներկայացնում է նախարարության տարածած հայտարարությունը.
«Երևան-Սևան-Իջևան միջպետական (Մ-4) ավտոճանապարհի մի շարք հատվածներում հոկտեմբերի 17-ից մեկնարկած նորոգման աշխատանքները շարունակվում են։ Երթևեկության անվտանգությունն ապահովելու համար այդ հատվածներում տեղադրվել են ճանապարհային համապատասխան նշաններ և լուսային ու անդրադարձիչ համակարգեր։
Սակայն պարբերաբար արձանագրվում են դրանց գողանալու և վնասելու միջադեպեր։
Շինարարությունն իրականացնող կապալառու կազմակերպությունը վերատեղադրում, լրացնում է դրանք, սակայն իրավիճակը նորից կրկնվում է։
Բնակչությանը և վարորդներին հորդորում ենք չպոկել, չտանել ճանապարհային նշանները և լուսային անդրադարձիչները։ Դրանք տեղադրված են ճանապարհային երթևեկության անվտանգության համար։ Դրանց բացակայությամբ կամ պակասով կարող է ստեղծվել վթարավտանգ իրավիճակ, ինչն էլ իր հերթին կարող է հանգեցնել անդառնալի հետևանքների: Հորդորում ենք ձեռնպահ մնալ ճանապարհային նշանները վնասելուց. դրանց բացակայությունը կարող է հանգեցնել վթարային իրավիճակների»։