Ժամը 11:00-ի դրությամբ ԱԺ արտահերթ ընտրությունների քվեարկությանը մասնակցել է 201,250 ընտրող կամ ընտրողների 7,76%-ը, ինչը գրեթե կրկնակի ցածր է նախորդ տարվա ցուցանիշից
Մինչև ժամը 11։00-ն ԱԺ արտահերթ ընտրություններին քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 7,76 տոկոսը: Այս մասին այսօր Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում հայտնեց ԿԸՀ նախագահի տեղակալ Լաուրա Գալստյանը:
«Ընտրելու իրավունք ունի 2,592,479 քաղաքացի, որոնցից մինչև ժամը 11։00-ի դրությամբ քվեարկությանը մասնակցել է 201,250 քաղաքացի կամ ընտրողների 7,76 տոկոսը»,-ասաց նա:
Այսպիսով, ընտրական տարածքում քվեարկելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների թիվը թիվ 1 ընտրատարածքում կազմել է 200,915 որոնցից ընտրության մասնակցել է  16,088-ը, այսինքն՝ 8,01 տոկոսը:
Թիվ 2-ում քվեարկելու իրավունք ունեցող քաղաքացիներից մասնակցել է 16,209-ը, ընդհանուր առմամբ՝ 7,59 տոկոսը:
Թիվ 3-ում քվեարկելու իրավունք ունեցող քաղաքացիներից մասնակցել է 19,278, ընդհանուր առմամբ՝ 8,56 տոկոսը:
Թիվ 4 - քվեարկելու իրավունք ունեցող քաղաքացիներից մասնակցել է 15,219-ը, կամ 7,24 տոկոսը:
Թիվ 5 - քվեարկելու իրավունք ունեցող քաղաքացիներից մասնակցել է 17,586-ը, կամ 7,94 տոկոսը:
Թիվ 6- քվեարկելու իրավունք ունեցող անձանցից մասնակցել է 15,049 -ը, կամ 6,42 տոկոսը։
Թիվ 7- քվեարկելու իրավունք ունեցող անձանցից մասնակցել է 9771-ը, կամ 8,30 տոկոսը:
Թիվ 8 - քվեարկելու իրավունք ունեցող անձանցից մասնակցել է 14,950-ը, կամ 7,82 տոկոսը:
Թիվ 9 - քվեարկելու իրավունք ունեցող անձանցից մասնակցել է 18,063–ը, կամ 7,61 տոկոսը:
Թիվ 10 - քվեարկելու իրավունք ունեցող անձանցից մասնակցել է 18,285-ը, կամ 7,62 տոկոսը:
Թիվ 11- քվեարկելու իրավունք ունեցող անձանցից մասնակցել է 13,656–ը, կամ 5,94 տոկոսը:
Թիվ 12 - քվեարկելու իրավունք ունեցող անձանցից մասնակցել է 16,483-ը, կամ 10,19 տոկոսը:
Թիվ 13 - քվեարկելու իրավունք ունեցող անձանցից մասնակցել է 10,613–ը, կամ 9,76 տոկոսը:
Ինչ վերաբերում է մարզերից մասնակցությանը, ապա Լաուրա Գալստյանը հայտնեց, որ ամենաշատը ընտրություններին մասնակցել են Կապանում, ամենաքիչը՝ Ախուրյանում: