Քիչ առաջ ավարտվեց ԱԺ արտահերթ ընտրությունների հաշվարկը․․․
2010 տեղամասերից ստացված արդյունքով՝ ՀՀԿ-ն հավաքեց 4․70 % քվե․․․
Թե որտեղից նրան այդ քվերենը, դժվար չէ կռահել․․․
Հայաստանի հանրապետական կուսակցությունը, որն ընդամենը մեկ տարի առաջ ստացել էր 700 հազարից ավելի ձայն, այս ընթացքում ուղղակի փոշիացրեց դրանք․․․
Իսկ ինչ կատարվեց․ կատարվեց ընդամենը այն, որ ժողովուրդն ի վերջո գիտակցեց, որ ինքն է, այս երկրի տերը, որ ինքն է այս երկրի իշխանությունը։ Գիտակցեց ու հաղթեց․․․
Ընտրություններն անցան թափանցիկ ու առանց որևէ լուրջ խոչընդոտենրի և ՝ Իմ Քայլը դաշինքը՝ 70-ից ավել տոկոս հավաքելով դարձավ հաղթող․․․
Թվում է թե ամեն բան լավ է և գրեթե էլ ոչմի խնդիր չկա․․․
Իրականում, սակայն․ ունենք մի վիճակ, որ չափազանցրած չեմ լինի եթե ասեմ՝ ողբերգական, իսկ այդ ողբերգությունը կայանում է նրանում, որ շուրջ 60 հազար հոգի իր ձայնը տվել է ՀՀԿ-ին․․․
Պետք  է հասկանալ, որ եթե անգամ չես ընդունում Փաշինյանի վարած քաղաքականությունը, եթե անգամ չես վստահում և չես հավատում նրա ասած ոչ մի խոսքի, ապա այդ դեռ չի նշանակում, որ փոխարենը պետք է ընտրել ՀՀԿ-ին։ Պետք է հիշել, որ Փաշինյանի այլընտրանքը Սերժը չէ, որ Իմ Քայլը դաշինքի այլընտարնքը՝ ՀՀԿ-ն չէ․․․
Սա իրապես ողբերգություն է, երբ տասնյակ հազարավոր անձինք իրենց քվեն տվեցին քաղաքական մի ուժի, ով տարիներ շարունակ կեղեքում էր մեր երկիրը։ Գրում է Աննա Հովսեփյանը