Շարժական գույք չկա.ի՞նչ է հայտարարագրել սոցապ նորանշանակ փոխնախարարը
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի նորանշանակ տեղակալ Ժաննա Անդրեասյանը Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովին է  ներկայացրել 2019թ. պաշտոնը ստանձնելու հայտարարագիրը:
Հանձնաժողովի պաշտոնական կայքում հրապարակված տվյալների համաձայն՝ Ժ. ԱՆդրեասյանը հայտարարագրել է բնակարան: Ներկայացված են նաև տվյալներ՝ դրամական միջոցների և եկամտի մասին, իսկ շարժական գույք հայտարարագրված չէ:
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի փոխնախարարը հայտարարագրել է պաշտոնը ստանձնելու օրվա դրությամբ առկա 1 359 474 ՀՀ դրամ դրամական միջոց:
Պաշտոնական պարտականությունները ստանձնելու տարվա հունվարի 1-ից մինչև պաշտոնական պարտականությունները ստանձնելու օրը ստացված եկամուտների հանրագումարը կազմել է 613 977 ՀՀ դրամ:
Նշված եկամտից 259 320 ՀՀ դրամը, 193 996 ՀՀ դրամը, 113 356 ՀՀ դրամը և 2793 ՀՀ դրամը գոյացել է չորս տարբեր աշխատավարձերից: Եկա մուտ ն ե րի հան ր ա գու մ ա ր ի նշված թվից 44 512 այլ եկամուտներ են: Ժ. Անդր ե ա սյա նը պաշ տ ո ն ը ստանձնել է փետրվարի 15-ին: