Սկսեք օրական երկու ձու ուտել, և ահա, թե ինչ փոփոխություններ կկատարվեն ձեր օրգանիզմում
Հավի ձուն շատ օգտակար մթերք է:
Եթե դուք առավոտյան նախաճաշին հավի ձու եք ուտում, դա էներգիայի և կալորիաների մեծ քանակություն է տալիս, ինչն օգնում է ազատվել ավելորդ ճարպերից:
Ձուն հարուստ է վիտամին D-ով, որն ամրացնում է ատամները, ոսկորները:
Օրական երկու ձու ուտելով օրգանիզմը ստանում է ֆոսֆոլիպիդների անհրաժեշտ քանակությունը, որոնք լավացնում են հիշողությունը:
Ձուն դանդաղեցնում է ծերացման գործընթացը, ինչպես նաև կանխում է կնճիռների առաջացումը;
Օրական երկու ձու ուտելը օգնում է կանանց հղիանալ;
վիտամինները շատ կարևոր են, երբ խոսքը գնում է սեռական հորմորնների մասին: Վիտամին В9 -ի առկայությունը նվազեցնում է մտավոր հետամնացության առաջացման ռիսկը:
Ձուն հարուստ է լյուտեինով, որը պատասխանատու է լավ տեսողության համար:
Ձուն պաշտպանում է մազերը, լյարդը և մաշկը: Ձվում պարունակվող ֆոսֆոլիպիները խթանում են լյարդից տոքսիննեի հեռացումը, բացի այդ վիտամին В12 և բիոտինը կենսական կարևորություն ունեն մաշկի և մազերի համար:
Օրական երկու ձու ուտելը կանանց մոտ նվազեցնում է կրծքագեղձի չարորակ ուռուցքի առաջացման ռիսկը, և դա այն բանի շնորհիվ, որ հոլինը նվազեցնում է օրգանիզմում չարորակ նորագոյացությունների առաջացումը:
Ձուն օգտակար է սիրտ-անոթային համակարգի համար: Քանի որ ձուն պարունակում է մեծ քանակությամբ օմեգա -3, այն նվազեցնում է արյան մեջ տրիգլիցերիդների քանակությունը, դրանով իսկ նվազեցնելով սիրտ-անոթային հիվանդությունների առաջացման ռիսկը: