Տղամարդը այս տղային տգեղ անվանեց, իսկ երեխայի մայրը նրա «պորտը այնպես տեղը դրեց», որ բոլորը հիացան
Համացանցում հաճախ կարելի է հանդիպել, երբ անծանոթ մարդիկ առանց պատճառի վիրավորում են ուրիշներին և դրանից մեծ բավականություն են ստանում:
Այս պատմության հերոսուհու հետ նման դեպք տեղի ունեցավ: Նա սոցցանցում տեղադրել էր Դաունի սինդրոմով տառապող որդու լուսանկարը: Անծանոթ մեկը լուսանկարի տակ գրել էր. «Բայց նա շատ տգեղ է, անճոռնի է»: Եվ այդ երեխայի մայրը նրան տվեց արժանի պատասխան:
Ահա թե նա ինչպես պատասխանեց.
«Դուք իրավունք ունեք իմ երեխային տգեղ համարել: Յուրաքանչյուր մարդ իրավունք ունի սեփական կարծիք ունենալ և ձեր կարծիքը ինձ չի հետաքրքրում: Բայց ինչպես կբացատրեք այն փաստը, որ դուք ինքնահաստատվում եք հիվանդ երեխաների հաշվին: Հավանաբար ինքնագոհ դեմքով պատկերացրել եք, թե ինչպես եմ ես զայրանում , բայց ոչ, չնայած դժվար է սառնասրտություն պահպանել, երբ վիրավորում են քո երեխային:
Ես կզայրանայի եթե արժանի մարդ գրեր նման մեկնաբանություն: Դուք ավելի շատ խնդիրներ ունեք, քան իմ երեխան, դուք այնքան ցածր ինքնագանահատական ունեք, որ ձեր առավելությունը զգում եք միայն հաշմանդամ երեխայի հաշվին: Ձեզ նման շատերը կան:
Իմ որդին իր կյանքում երևի դեռ շատ կհանդիպի ձեզ պես մարդկանց, որոնք ուղեղի հետ խնդիր ունեն, որ վիրավորում են հիվանդ երեխային, դա ամենաստոր ու ամենազազրելի քայլերից մեկն է, որ մարդը կարող է իրեն թույլ տալ: Բայց մի բան հաստատ գիտեմ, որ ես իմ երեխային այնպես, կդաստիարակեմ, որ նա հարգանքով կվերաբերվի մարդկանց: Ավելի լավ է Դաունի համախտանիշով հիվանդ, բայց լավ մարդ լինել, քան դատարկ ու չար հոգով տխմար: Եթե նկատեցիք «ձեզ» « դուք» բառերը գրեցի փոքրատառով և դա արեցի միտումնավոր:
Հետևությունները ձեզ եմ թողնում:»