Իսկապես, որ միայն մարդը կարող է այսքան անմարդկային լինել... տեսեք, թե ինչ օրն են գցել այս խեղճ շնիկին
Տեսնելով փոքրիկ Չանկիին կենդանիների  պաշտպանության  կազմակերպության  աշխատակիցները հասկացան, որ ավելի վատ բան նրանք չէին տեսել:  Նրանց մարմնով սարսուռ անցավ:
15-ամյա դեռահասները  գողացել էին փոքրիկ Չանկիին: Երբ տղաներին հայտնաբերեցին նրանք թմրանյութի ազդեցության տակ էին:
Դեռահասները հավանաբար մեծ հրճվանք էին ապրել, երբ տեսել էին ինչպես է շնիկը տառապում: Նախ, նրանք կոտրել էին կենդանու թաթը,  հետո այրել էին նրա դնչիկն ու մարմնի տարբեր մասերը: Գազանության հեղինակները նկարահանել էին շան տանջանքները:
Մինչ այդ գազանություններն իրականացնելը նրանք  շանը թմրանութ էին տվել: Չանկին  փոքրիկ է և զարմանալի է, որ նա կարողացել է ողջ մնալ:
Նրան բուժող անասնաբոււյժը  չի կարողանում մոռանալ, թե ինչ սարսափելի վիճակում էր  կենդանին, երբ նրան բերեցին իր մետ:
Ամենացավալին այն է, որ շունը  կոտրված թաթով, այրվածքներով  այդպես թափառել է փողոցներում  և ոչ մի անցորդի մտքով չէր անցել  անասնաբուժական կլինիկա զանգահարել ու տեղյակ պահել շան վիճակի մասին:
Անասնաբույժի  օգնությամբ շնիկը հաղթահարեց այդ վիճակը: Նա հերոսաբար դիմանում էր ցավերին:
Դեռահասներից  յուրաքանչյուրի ծնողները 4000 դոլարի չափով տուգանք վճարեցին, իսկ այն դեռահասի ծնողները, ով  գողացել էր շնիկին և այդ գազանություններում  մեծ դերակատարում էր ունեցել  վճարեցին  8000 դոլար: