Հենց հիմա իրար միացրեք ձեռքի ափերը և ուշադիր նայեք. դե ի՞նչ, նշված գծերը հավասա՞ր են թե ոչ. ահա, թե ինչ է դա նշանակում...
Եթե ձեր ձախ ձեռքի գիծը աջից բարձր է, ուրեմն,
Նման մարդը շտապում է լուրջ հարաբերություններ հաստատել,սերը երջանկության բանալին է: Բայց երբ նա որոշի, նա, իրոք, կընտրի  երիտասարդ, խելացի և արժանի մեկին իր կողքին գտնվելու համար :
Եթե գծերը հավասար են ,
Եթե ծալված ձեռքերում գտնվող գծերը միևնույն բարձրության վրա են , ապա նման անձի հարաբերությունները մշտական եւ ուժեղ են: Նա հանգիստ է,և նրա կողակիցը հոգ է տանում նրա մասին և շրջապատում նրան սիրով :Նա ավելի ռացիոնալ է, քան հուզական, չի սիրում ամենօրյա կյանքում կտրուկ փոփոխություններ: Բացի այդ, նա փափկասիրտ  և զգայուն մարդ է, ողջամտորեն է վերաբերվում կյանքին:
Եթե ձախ գիծը ցածր է աջից
Այս անձը նախընտրում է ավելի մեծ կողակից,  իմաստնության և  տարիներից տեսանկյունից: Նման ափի տերը լավն է, սիրով, ռոմանտիկ ևհասարակական կարծիքից անկախ: Նա հաճախ լսում է իր վեցերորդ զգայարանին, որը հազվադեպ է խաբում նրան:
Չցանկանալով հետեևել ժամանակակից միտումներին, նա ապրում է իր կանոններով, հաճախ անդրադառնալով հավերժության ու արժանապատվության թեմաներին: