Իրականում ի՞նչ մասնագիտություններ ունեն հայ ամենահայտնի 7 երգչուհիները
Հայ հայտնիները մշտապես մեր ուշադրության կենտրոնում են. մենք գրեթե ամեն ինչ գիտենք նրանց մասին: Սոցիալական ցանցերի ժամակաշրջանում նրանք ավելի հասանելի են:
Այսօր ձեր ուշադրությանն ենք ներկայացնում, թե իրականում ինչ մասնագիտություններ ունեն և ինչով կարող էին զբաղվել հայ ամենահայտնի երգչուհիները:
Հազարավոր երկպրագուներ ունեցող Սիրոշուն ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետը:
56905178_424335428329090_3432927958667869343_n
Հայկական շոու բիզնեսի ամենավառ կերպարներից մեկը կարող էր նկարչուհի դառնալ. Իվետա Մուկուչյանը Համբուրգի Սանկտ Անսգար գիմնազիայում սովորել է անգլերեն լեզու և նկարչություն:
40744052_2204480146432915_7598313605584591063_n
Լիլիթ Հովհաննիսյանը ժամանակին ցանկացել է մոդելավորող դառնալ, բայց Երգի պետական թատրոնի վոկալ բաժնում սովորելուց հետո ավարտել է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի ջազ-վոկալ բաժինը:  Ինչևէ, տարիներ հետո երգչուհին, կարելի է ասել, իրականացրել է իր երազանքը. Լիլիթը ինքն է զբաղվում իր զգեստների մոդելավորմամբ:
54732292_157479131938673_6773288215695810325_n
Եվրատեսիլյան այս տարվա Հայաստանյան ներկայացուցիչը ևս կրթություն է ստացել Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայում, որտեղ նաև սովորել է նվագել քանոն:
53123386_2252607901626896_1516754348420190146_n
Կոնսերվատորիայում է սովորել նաև հայկական էստրադայի ամենալիրիկական երգչուհի Քրիստինե Պեպելյանը՝ ավարտելով ջազ-վոկալ բաժինը։
58729919_133299304430576_7975418098853254927_n
Լիրիկական երգերի մեկ այլ սիրահար երգչուհի Արփին սովորել է Երևանի պետական համալսարանի ռոմանագերմանական ֆակուլտետի թարգմանչական բաժնում:
maxresdefault
Իսկ հայկական շոու բիզնեսի ամենաոճային երգչուհիներից մեկն էլ ընտրել է տնտեսագետի մասնագիտություն: Աստղիկ Սաֆարյանը սովորել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում` ավարտելով նաև մագիստրատուրան: