Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ՝ Երևանում և ևս 6 մարզում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 14-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-12:00 Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 30/1 շենքը, Նոր-Նորքի 3-րդ զանգ.՝ Գայի պող. 22 շենքը, Նոր-Նորքի 8-րդ զանգ.՝ Մինսկի փ. 10 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10:00-16:00 Բաղրամյան պող. 56 շենքի 3-րդ մուտքը, Վ. Փափազյան փ. 25 շենքը, Վ. Վաղարշյան փ. 1, 3 շենքերը, Աղբյուր Սերոբի փ. 3ա, 5 շենքերը, Գուլակյան փ. 45-61 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սարի թաղ 5փ. 21-74 սեփական տները, Սարի թաղ 7փ. 14-63 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Աղայան փ. 7, 9 շենքերը, Աբովյան փ. 25 շենքը, Տերյան փ. 62 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նալբանդյան փ. 7/1 շենքը, Արամի փ. 4/3 շենքը, Աբովյան փ. 2/5 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Մյասնիկյան փ. 16-55 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Թոթովենցի փ. 8, 8/1, 8/2, 10, 10/1, 14 շենքերը, Մոլդովական փ. 20, 22, 24/1, 24/2, 26, 26/1 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-15:00 Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 44/2, 44/3, 44/4, 46, 46/1, 48, 48/1, 48/2, 48/3 շենքերը, Գայի պող. 21, 23, 28 շենքերը, Նոր-Նորքի 3-րդ զանգ.՝ Քոչարյան փ. 10, 18 շենքերը, թիվ 139 դպրոցը, թիվ 250 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան՝ Չարենցի փ. 15 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-16:00 Մ.Խորենացի 2-րդ նրբ. 1-150 սեփական տները,
11:00-17:00 Նալբանդյան փ. 23/27, 25/14, 25ա շենքերը, Սայաթ-Նովա պող. 10, 12 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ս․Տարոնցի փ․ 7 շենքի 3-րդ մուտքը և «Շենգավիթ» մետրոյի կայանի հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ներքին Շենգավիթ 9փ․ 2 շենքը Ներքին Շենգավիթ 16 փողոցի սեփական տները, Շիրակի փ․ 2/7ա շենքի 3, 4, 5 հարկերը, Հրազդան փ. 13-25 սեփական տները, Դոդոխյան փ. 10-45 սեփական տները, Օդեսայի փ. 10-40 սեփական տները, Արագածի փ. 1-31 սեփական տները, Եղբայրության փ․ 14 շենքը, Չեխովի փ․ 15, 17 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Շերամի փ. 79 շենքի 2-րդ մուտքը, Րաֆֆու փ. 47 շենքը, Արզումանյան փ. 18, 20 շենքերը, Անդրանիկի փ. 105, 107, 109, 111, 113, 115, 117, 119 շենքերը, Դավիթաշեն 4-րդ թաղ. 13 շենքը, Սեբաստիայի փ. 3/9 շենքը, Բաբաջանյան փ. 111 շենքը, Ֆուչիկի 2-րդ նրբ. 5 շենքը, Մարգարյան 1-ին նրբ. 4 շենքը, Բաշինջաղյան 1-ին նրբ. 8, 10 շենքերը, Կարապետյան փ. 5, 5Ա, 6, 7, 7Ա, 8, 9, 10 շենքերը, Ռոստոմյան փ. 1, 3, 5/1, 7, 7Ա, 28, 40Ա շենքերը, Վշտունու փ. 98, 100 շենքերը, Բաշինջաղյան 1-ին նրբանցքի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-14։00 Նոր Կյուրին և Մարմարաշեն գյուղերը մասնակի, Սիսավան, Նոր Ուղի, Գինեվետ գյուղերը, Վեդու Գինու գործարանի բանավանը, Վեդի քաղաքի «Վեոն Արմենիա», «Ղ-Տելեկոմ», «Յուքոմ» ընկերությունները, «Արմենիա Թի-Վի» ոչ բնակիչ-բաժանորդը,
10։00-16։00 Վեդի քաղաքի Կոմիտասի փողոցը մասնակի, Նորաբաց, Սայաթ-Նովա, Քաղցրաշեն և Նարեկ գյուղերը, Ռանչպար, Զորակ, Այգեզարդ և Լուսառատ գյուղերը մասնակի, Մասիս քաղաքի Կայարան թաղամասը մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,