Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ՝ Երևանում և ևս 8 մարզում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 7-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-16:00 Արշակունյաց պող. 6, 8 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Խանջյան փ. 43 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արամի փ. 86, 88 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արամի փ. 64-86 սեփական տները, Եկմալյան փ. 1/1 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Եկմալյան փ. 1-16 սեփական տները, Պուշկինի փ. 43-51 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սարյան փ. 21 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան՝ Սայաթ-Նովա թաղ․ 1/1, 1/2, 6, 7, 8, 8/1, 8/2 շենքերը, Չարենցի թաղ. 16, 17, 28 շենքերը, Բրյուսով թաղ. 62, 68, 69, 70, 71 շենքերը, Գ. Հակոբյանի անվան Ավանի մանկապատանեկան համալիրը, թիվ 177 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-13:00 Արշակունյաց պող. 13, 26 շենքերը և 1-ին, 2-րդ նրբանցքի սեփական տները,
11:00-15:00 Ավան՝ 3-րդ փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Ավան-Առինջ՝ Բաբաջանյան նրբ. 1/10, 2/12, 5, 7, 9, 13 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Թոթովենցի փ. 1/1 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 3-րդ զանգ.՝ Գայի պող․ 24 շենքը, Քոչարյան փ. 14 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդները, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Գալշոյան փ. 12 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 6-րդ զանգ.՝ Բադալ Մուրադյան փ․ 14 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-17:00 «Ժ Վ ընդ Ա», «Սամերսոն», «Մարսերալ» ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Վերին Շենգավիթ 2-րդ փ. 7/1, 7/2, 1, 3, 5 շենքերը, Վերին Շենգավիթ 1 փողոցի սեփական տները, Քվանտ վարժարանը, Բագրատունյաց պող. 19, 21 շենքերը, Գարեգին Նժդեհի փ. 2 շենքը, Ներքին Շենգավիթ 6 փողոցի սեփական տները, Օդեսայի փողոցի սեփական տները, Մայիսի 9-ի փ. 51 ի շենքի 4, 5, 6 մուտքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ռուբինյանց փ. 26 շենքը, Սոսեի փ. 1, 2/2 շենքերը և սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Աղբյուր Սերոբի փ. 2, 4, 6, 6ա, 8 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գյուլբենկյան փ. 1-2/2 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդները, Կոմիտասի շուկան և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Հալաբյան փ. 49 շենքը, Մարգարյան փ. 23 շենքը, Շայումյան 16 և 17 փողոցները, Օհանովի փ. 54 շենքը, Դավիթաշեն 1-ին թաղ. 32 շենքը, Բաշինջաղյան 1-ին նրբանցքի սեփական տները, Չուխաջյան փողոցի սեփական տները, Բաբաջանյան փ. 20 շենքը, ՀԱ Բ-2 թաղ. 83, 85, 89 շենքերը, Սիսակյան փ. 18Ա, 18Բ շենքերը, Օհանովի փ. 4 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,