Անկախության օրը Երևան-Գյումրի-Երևան ուղղությամբ աշխատելու է չորս գնացք
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 28-ամյակի օրը Երևան-Գյումրի-Երևան ուղղությամբ 4 գնացք կաշխատի: Այս մասին սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ կառավարությունում հրավիրված ասուլիսի ընթացքում հայտնեց Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը:
Սամվել Բալասանյանը հավելեց, որ Գյումրու հյուրանոցներում արդեն բոլոր տեղերն ամրագրված են այդ օրվա համար, սակայն բնակիչների կողմից ևս անհատական տներ են տրամադրվում:
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 28-ամյակի միջոցառումների կազմակերպման և անցկացման համար պետական բյուջեից շուրջ 220 մլն դրամ է հատկացվել: Սեպտեմբերի 21-ի անկախության տոնին նվիրված հիմնական միջոցառումները Գյումրու կենտրոնական զբոսայգում մեկնարկելու են ժամը 11:00-ին: Մինչև ժամը 23:00-ն այդ զբոսայգում առանձին տաղավարներով կգործեն Երևանում հայտնի բարերն ու սրճարանները: Քաղաքի կենտրոնում կկազմակերպվեն 7 երաժշտական հարթակներ, մասնավորապես` վինիլ, էլեկտրոնային, ռոք, ջազ, փոփ, դասական, հայկական ժողովրդական երաժշտության սիրահարների համար: Անկախության տոնին նվիրված միջոցառումներ կազմակերպվելու են նաև Երևանում և Հայաստանի այլ մարզերում: Ողջ օրվա ընթացքում տեղի են ունենալու հանրային քննարկումներ, կինոդիտում, ցուցադրություններ և ցուցահանդեսներ: