Գողության փորձ` նորաձեւության սրահից. Տեսախցիկը ֆիքսել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ, նորաձեւության սրահ ապօրինի մուտք գործելու եւ  առերեւույթ գողության փորձ կատարելու  դեպքի հանգամանքները:
Նախնական տվյալներով` 2019թ. նոյեմբերի 2-ին, ՀՀ  ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում  Սարյան փողոցի ներաձեւության սրահի մենեջերը հաղորդում է տվել այն մասին, որ նույն օրը ժամը 04:00-ից մինչեւ 05:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, անհայտ անձինք ուրիշի գույքը գաղտնի հափշտակելու դիտավորությամբ, փորձել են մուտք գործել վերոնշյալ հասցեում գործող ներաձեւության սրահ մուտքի դռան փականը վնասելու միջոցով, սակայն մուտք գործել չի հաջողվել եւ հանցանքն ավարտին հասցնել չի հաջողվել:
Դեպքի առթիվ ՀՀ  ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում  հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին եւ 3-րդ կետերի հատկանիշներով եւ ուղարկվել  ՀՀ  քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ  Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին:
Նախաքննության ընթացքում ստացվել են նորաձեւության սրահին հարակից անվտանգության տեսախցիկների տեսագրությունները, ենթարկվել զննության, որտեղ երեւում է առերեւույթ հանցագործություն կատարած  երեք անձինք:
Քրեական գործով բազմակողմանի, օբյեկտիվ եւ լրիվ քննությունն ապահովելու նպատակով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ առերեւույթ հանցանքը կատարած անձանց  հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Խնդրում ենք նշված անձանց ներկայանալ վարույթն իրականացնող մարմնին կամ ովքեր ճանաչում են նրանց, որեւէ տեղեկություն ունեն նրանց ինքնության կամ գտնվելու վայրի մասին, հայտնեն ՀՀ քննչական կոմիտեի Երեւան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական  բաժին: