Երևանում և 8 մարզում սպասվում են էլեկտրաէներգիայի անջատումներ
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 9-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Այգեստան 1, 2, 9, 10, 11 փողոցները մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արցախի փ. 15, 50, 51, 52 սեփական տները, Երկաթուղայինների 1, 2, 3, 4 փողոցների 1-24 սեփական տները,
11։00-13։00 Վարդաշեն 1փ. 2-50; 2փ. 1-22 սեփական տները, Վարդաշեն 5փ. նրբ. 1-37 սեփական տները,
11։00-17։00 Ա.Խաչատրյան փ. 23, 26 շենքերը, թիվ 99 դպրոցը, Ներքին Չարբախ 3-րդ փողոցի սեփական տները, Արարատյան փողոցի սեփական տները, թիվ 69, 98 դպրոցները, Սպորտ դպրոցը, թիվ 131 մանկապարտեզը, Նորագավիթ փ. 1, 7, 8 փողոցների սեփական տները, Նորագավիթ 1-ին փողոցի 3-րդ նրբանցքի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բաբաջանյան փ. 29 շենքը, Շերամի փ. 105 շենքը, Բաշինջաղյան փ. 191 շենքը, Դավիթաշեն 2-րդ թաղ. 46 շենքը, Դավիթաշեն 4-րդ թաղ. 23 շենքի 1 և 2 մուտքերը, Նորաշեն թաղ. 41 շենքը, ՀԱ Բ-2 թաղ. 119, 120, 121, 129, 130, 131, 132, 133, 134 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Թոթովենցի փ. 10 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Գալշոյան փ. 32 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-16։00 Արարատ քաղաքի Շահումյան, Մուրացան, Խանջյան, Ղուկասյան փողոցները մասնակի, Նորաբաց, Սայաթ-Նովա գյուղերը, Զորակ գյուղը մասնակի, Մասիս քաղաքի Կայարան թաղամասը մասնակի,