Օրհասական է բոլոր պետական մտածելակերպ ունեցող գործիչների համախմբումը. Արման Վարդանյան
«Միասնություն» համազգային շարժման ղեկավար Արման Վարդանյանի հայտարարությունը. «Հարգելի՛ հայրենակիցներ,
Նոր կորոնավիրուսի տարածումը չի շրջանցել նաև Հայաստանի Հանրապետությունը և ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված, ցավոք, մեր հայրենակիցների շրջանում ևս ունեցանք մահվան և վարակման դեպքեր: Հետևաբար՝ պե՛տք է լինենք զգույշ և կատարենք մեր առողջության պահպանման համար սահմանված ցուցումները: Պետք է քաջ գիտակցե՛նք, որ մեզանից կախված է ոչ միայն մեր, այլ նաև մեր հարազատների, մտերիմների ու բարեկամների առողջությունն ու ապագան:
Այս իրավիճակից ելնելով՝ հորդորում և կոչ եմ անում.
• երկու կարևորագույն արժեք՝ հայրենասիրություն և ազգային մտածելակերպ ունեցող բոլոր քաղաքական և հասարակական առաջնորդներին, համախմբվե՛լ և հանդես գալ երկիրը ճգնաժամից հանելու գործուն և կառուցողական առաջարկներով
• ելնելով այս իրավիճակից՝ անկախ այս կամ այն քաղաքական ուժի, գործիչների և իշխանության նկատմամբ ունեցած քաղաքական հայացքներից, մի կողմ դնել հակասություններն ու վերաբերմունքը նրանց նկատմամբ և շտապ կազմավորել համապետական, հակաճգնաժամային և երկիրը արհավիրքներից մաքսիմալ զերծ պահելու ու զարգացնելու օրակարգ
• արդեն իսկ ստեղծված և գնալով ուժգնացող տնտեսական և ֆինանսական ճգնաժամին ընդառաջ՝ ստեղծել կանխարգելման գործիքակազմ. ձևավորել աշխատանքային խմբեր՝ ներառված մասնագիտական մեծ փորձառություն ունեցող տնտեսագետներից:
Մեր ազգն իր գոյության ողջ պատմության ընթացքում է՛լ ավելի վատ գարուններ է ունեցել, և միայն միասնականությունն է, որ մեզ հաղթանակած է դուրս բերել դժվարին իրավիճակներից: Հետևաբար, ավելի քան համոզված եմ, որ այս ճգնաժամից ևս մենք հաղթանակած ենք դուրս գալու: