ՔԿԱԳ սահմանափակված ծառայությունները ապրիլի 17-ից կընդլայնվեն
Կարեւորելով արտակարգ դրության ընթացքում քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման ոլորտում ծառայությունների մատուցման անհրաժեշտությունը՝ Արդարադատության նախարարության կողմից սահմանափակված ծառայությունները 2020 թվականի ապրիլի 17-ից կընդլայնվեն՝ հետեւյալ շրջանակով՝
Վազգեն Սարգսյան 3/8 հասցեում տեղակայված ընդունարան՝ աշխատանքային օրերին՝ 10։00-ից – 16։00-ը առանց ընդմիջման:
ՔԿԱԳ վկայականների եւ տեղեկանքների տրամադրում.
փաստաթղթերի ապոստիլով վավերացնելու դիմումների ընդունում.
ծնունդների պետական գրանցում:
Զաքիան 3 հասցեում տեղակայված ընդունարան՝ աշխատանքային օրերին՝ 10։00-ից – 16։00-ն՝ առանց ընդմիջման:
ամուսնությունների պետական գրանցման դիմումների ընդունում եւ գրանցում.
ամուսնալուծությունների պետական գրանցման դիմումների ընդունում եւ գրանցում.
Էրեբունի փողոց, 6/1 շենք հասցեում, ամեն օր՝ ժամը 10։00-ից-14;00-ն՝ առանց ընդմիջման:
Մահվան պետական գրանցում:
Երեւան քաղաքի ՔԿԱԳ տարածքային մարմինները բացառապես կատարելու են այն ամուսնությունների եւ ամուսնալուծությունների գրանցումները, որոնց համար դիմումները ներկայացվել են մինչեւ արտակարգ դրության սահմանումը: Նոր դիմումներ չեն ընդունվելու: Քաղաքացիների ընդունելության ժամեր՝ 10։00-ից-13։00-ն:
ամուսնությունների պետական գրանցում.
ամուսնալուծությունների պետական գրանցում.
Մարզերում ՔԿԱԳ տարածքային մարմինների ծառայությունները տրամադրվելու են  աշխատանքային օրերին՝ 10։00-ից – 13։00-՝ հետեւյալ շրջանակով՝
ծնունդների պետական գրանցում.
մահվան պետական գրանցում.
Քաղաքացիների անհարկի տեղաշարժը բացառելու նպատակով ՔԿԱԳ վկայականները եւ տեղեկանքները տրամադրվելու են դիմումը մուտքագրելուց հետո 20 րոպեների ընթացքում:
ՔԿԱԳ վկայականի կրկնօրինակ ստանալու համար պետական տուրքը կազմում է 3.000 դրամ.
ՔԿԱԳ տեղեկանք ստանալու համար պետական տուրքը կազմում է 2.000 դրամ.
Ամուսնության պետական գրանցման համար պետական տուրքը կազմում է 1.000 դրամ.
Ամուսնալուծության պետական գրանցման համար պետական տուրքը կազմում է 10.000 դրամ.
Հայրության որոշման պետական գրանցման համար պետական տուրքը կազմում է 1.000 դրամ.
Ծննդի եւ մահվան գրանցումն անվճար է:
Նշված պետական տուրքերից այլ վճարումներ ՔԿԱԳ տարածքային մարմինների համար օրենսդրությամբ սահմանված չեն:
Հարցերի կամ բողոքների դեպքում զանգահարեք 85-00՝ Արդարադատության նախարարության թեժ գիծ: