Ժողովրդի պահանջից է ծնվում Գագիկ Ծառուկյանի կողմից իրականացվող բոլոր ծրագրերը
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության և «Մուլտի գրուպ կոնցեռնի» հիմնադիր Գագիկ Ծառուկյանը բազմիցս ապացուցել է, որ իր կողմից իրականացված բոլոր նախաձեռնությունները ծնվում են ժողովրդի պահանջով: Այսօր էլ, ժողովրդի պահանջով է պայմանավորված քաղաքական գործչի բոլոր քայլերը, որոնց նպատակը դժվարության մեջ հայտնված քաղաքացիներին նեցուկ լինելն է: COVID 19-ի պատճառով Հայաստանում արատակարգ դրություն հայտարարելուց հետո, երբ արգելվեց շատ ընկերությունների աշխատանքը, «Գագիկ Ծառուկյան» հիմնադրամը սկսեց ողջ երկրում տարբեր ծրագրեր իրականացնել:
Մասնավորապես՝ քաղաքների ախտահանում, սոցիալական փաթեթների, կապի միջոցների և պարարտանյութի տրամադրում: Օգնության ծրագրերից զերծ չեն մնացել նաև Երկրապահ կամավորականների միության ազատամարտիկները, որոնք ևս հայտնվել են անելանելի կացության մեջ: Ի դեպ, Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող հիմնադրամի կողմից իրականացվող բարեգործական ծրագրերը տարիների պատմություն ունեն: Դրանց շնորհիվ հնարավոր է եղել բազմաթիվ մշակութային, կրթական և այլ ծրագրեր իրականացնել, որոնցից օգտվել են շատ ու շատ երիտասարդներ: Ուստի, հաշվի առնելով նրա մարդկային տեսակը, բնական է, այսօր ևս նա չէր կարող անմասն մնալ և օգնության ձեռք չմեկնել անելանելի իրավիճակում հայտնված քաղաքացիներին: