Գագիկ Ծառուկյանի հանձնարարականով շարունակվում են բոլոր ծրագրերը
Քանի դեռ չի դադարել կամ նվազել կորոնավիրուսով վարակվելու հավանականությունը, իսկ բացահայտվող դեպքերի թիվը գնալով աճում է, «Գագիկ Ծառուկյան» հիմնադրամի կողմից իրականացվող ծրագրերը շարունակվելու են: Ու թեև պարետատան կողմից հանվել են որոշ սահմանափակումներ, սակայն, հասարակության շրջանում առկա խնդիրները դեռ չեն նվազել:
Այս ամենը հաշվի առնելով և սոցիալական բարձր պատասխանատվությունից ելնելով Գագիկ Ծառուկյանի կողմից հանձնարարվել է շարունակել քաղաքներում իրականացվող ախտահանման աշխատանքերը:
Հիմնադրամի կողմից շարունակում են սոցիալական փաթեթներ տրամադրել մայրաքաղաքի տարբեր վարչական շրջանների, ինչպես նաև համայնքների սոցիալապես անապահով ընտանիքներին: Գագիկ Ծառուկյանի հանձնարարությամբ ուշադրություն է դարձվում նաև բնաիչների կողմից բարձրացվող այլ խնդիրների ևս, որոնք հավաքագրվում են հիմնադրամում և իրենց լուծումները ստանում: