Գեղարքունիքում ավտովթարից մահացել է Գավառի կրակոցների դեպքով մեղադրյալը
Գեղարքունիքի մարզում ավտովթարից մահացած երիտասարդը Գավառի կրակոցների եւ հիվանդանոց ներխուժելու գործով մեղադրյալ Նարեկ Հովհաննիսյանն է, հայտնում է Armlur.am-ը:
Հիշեցնենք՝ ապրիլի 28-ին Գավառ քաղաքում՝ Գավառի համալսարանի մոտակայքում՝ ժամը 17:40-ի սահմաններում, կրակոցներ էին հնչել։ Արդյունքում` մահացել էր 2 մարդ, 4 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել էին Գավառի հիվանդանոց: Արդյունքում մի խումբ քաղաքացիներ մուտք էին գործել հիվանդանոց կտրել էին կրակոցների հետեւանքով հիվանդանոց տեղախոխված անձանց պարանոցները, ջարդուփշուր էին արել հիվանդանոցը:
Այս ամենի հետեւանքով մի խումբ երիտասարդներ էին կալանավորվել, որոնց մեջ էր Նարեկ Հովհաննիսյանը:
Նարեկ Հովհաննիսյանը երկու ամիս մնաց կալանքի տակ. Նորատուսի համայնքի շուրջ 287 քաղաքացի ստորագրահավաք էին իրականացրել հանուն Նարեկ Հովհանիսյանի, որ նրա կալանքը երկու ամսով չերկարաձգեն եւ նրան ազատ արձակեն եւ հունիսի 29-ին նա դատարանի դահլիճից ազատ արձակվեց: 1 ամիս անց վերջինս վթարից մահացավ, սա պատահականությո՞ւն է, թե՞ նախապատրաստված ավտովթար, ցույց կտա քննությունը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 07։40-ի սահմաններում Արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երեւան-Սեւան ավտոճանապարհի 79 կմ հատվածում՝ ճանապարհի երթեւեկելի գոտուց դուրս, ձորակում, գլխիվայր շրջված BMW մակնիշի ավտոմեքենա կա։  Մինչ դեպքի վայրում զննություն էր կատարում նույն վաշտի ավագ հետաքննիչ Բակուր Սարիբեկյանը, փրկարարներն ու ոստիկանները գլխիվայր շրջված BMW-ից մոտ 60 մետր հեռավորության վրա հայտնաբերեցին մոտ 30 տարեկան տղամարդու դի: Եվ ահա, մահացած տղամարդը հենց Նարեկ Հովհաննիսյանն է: