Թշնամու սպանվածների անունները
Առայժմ բաց աղբյուրներից այսքան մեռել է հաջողվել անվանապես հավաքել։ Կան նաև բազմաթիվ անանուն տվյալներ՝ որևէ տեղից այսքան մեռել։ Օրինակ Աստարայից 8, բայց անվանացուցակում այդքան չկա դեռ։ Հընթացս էլի տվյալներ կհայտնվեն։ Սա շաաաաատ փոքր մասն է դեռ։
1.Լենքորանի բնակիչ, 1980թ. ծնված փոխգնդապետ Մեհման Միրազիզ օղլու Շիրվանովը (Mehman Mirəziz oğlu Şirvanov)
2.Գյոյչայի շրջանի Լափչըփլաղ գյուղից (Göyçay rayonunun Ləkçıplaq kəndi) Զամիգ Չինգիզ օղլու Ահմադով (Zamiq Çingiz oğlu Əhmədov)
3.Սալյանի շրջանի Խոջալի գյուղի (Salyan Rayon Xocalı kəndi) 21-ամյա բնակիչ Մամմադով էլմիր Արզու օղլուն (Məmmədov Elmir Arzu oğlu)
4.Լենքորանի Քյարգյալան գյուղի (Lənqəran, Kərgəlan) բնակիչ, 2002թ. ծնված, շարքային Գալիբ Հասանով/Qalib Əkbərov: Հուղարկավորվելու է սեպտեմբերի 28-ին Քյարգյալան գյուղի գերեզմանատանը (Qalib Həsənov)
5.Մասալիի շրջանի Հիշքյադարա գյուղից ( Masallı rayonu, Hişkədərə kəndi) ավագ-լեյտենանտ Զաուր Հյուսեյնով (Hüseynov Zaur)
6.Մինգեչաուրից պայմանագրային Շահլար Վելիև (Şahlar Vəliyev): Նշվել է, որ Շ. Վելիևը վիրավորվել էր Ապրիլյան մարտերի ընթացքում:
7.Մինգեչաուրից շարքային Ալլահվերդի Բաբաև (Allahverdi Babayev)
8.Ջալիլիաբադի Մուղան գյուղից (Muğan, Svetlayazarya) շարքային Հասան Թուրան օղլու Դեմիրով (Həsən Turan oğlu Dəmirov)
9.Գախի Ջելայեր գյուղից (Qax, Cəlayer kəndi) ավագ լեյտենանտ Թաբրիզ Ռասուլզադե (Təbriz Rəsulzadə)
10.Ուջարի շրջանի Չիյնի գյուղից (Ucar rayonu Çiyni kəndi) 19-ամյա զինծառայող, շարքային Հյուսեին Վահիմ օղլու Հասանով (Hüseyn Vahim oğlu Həsənov)
11.Խաչմազի շրջանից (Xaçmaz rayonu) 2001թ. ծնված շարքային Սաֆարալիև Ռեշադ Ֆերման օղլու (Səfərəliyev Rəşad Fərman oğlu)
12.Քյալբաջարի շրջանից շարքային Աթաև Նիջաթ Հաբիլ օղլու (Atayev Nicat Habil oğlu)
13.Բալաքյանից Օմեր Գորադաև (Ömer Qoradayev) 1
Ղուբայի շրջանից ավագ լեյտենանտ Իսմեթ Հաջիև Շոլաթ օղլու (İsmət Həcıyev Şolət oğlu)
14.Ղուբայից շարքային Յաշար Ալի օղլու Խուդաև (Xudayev Yaşar Əli oğlu)
15.Սաբիրաբադի Զենգենե գյուղից (Sabirabad rayon Zengene kendi) 1995թ. ծնված պայմանագրային զինծառայող Ֆարիդ Նաղիև (Fərid Nağıyev)
16.Եվլախի շրջանից (Yevlax rayon şəhidi) 1987թ. ծնված, պայմանագրային զինծառայող, սպա Քազըմով Էմին Ֆերման օղլուն (Kazımov Emin Fərman oğlu) սպանվել է Մռավի ուղղությամբ մարտերում
17.Ահմադով Էլմեդդին Ուղուր օղլուն (Əhmədov Elməddin Uğur oğlu) սպանվել է Ֆիզուլիի ուղղությամբ
18.Ջալիլաբադի շրջանի Հեզաբադ գյուղից (Cəlilabad rayonun Həzabad kəndi) Գարդաշ Ալխաս Միրխաս օղլու (Qardaş Alxas Mirxas oğlu)
19.Շարքային Օսմանով (մեր տեսանյութից)
20.կրտսեր սերժանտ Բաբազադե Մ. (մեր տեսանյութից)
21.Լեյտենանտ Զեյնալով Զ. (մեր տեսանյութից)